Premiér Eduard Heger: Verejnosť dala hlas demokratom a nenechala sa oklamať klamstvami opozície

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spravili sme maximum pre to, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Vyhlásila to predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, ktorá podľa neoficiálnych výsledkov volieb obhájila svoj post.

Pri sčítaných 100 percent okrskov vyhrala Jurinová s 32,04 percentami hlasov. Igor Choma získal 22,24 percenta hlasov.

Volebná účasť v Žilinskom kraji dosiahla 48,74 percenta.

Jurinová deklaruje, že chce pokračovať v naštartovaných zmenách, dokončiť rozpracované projekty a vyrovnať sa s hospodárskou krízou tak, aby krajské inštitúcie boli funkčné. Svoju porážku už priznal aj jeden z jej najväčších vyzývateľov Choma. 

Veľká časť slovenskej verejnosti dala podľa premiéra Eduarda Hegera v sobotňajších (29. 10.) krajských voľbách hlas demokratom a nenechala sa oklamať klamstvami opozície. 

Heger zdôraznil, že ide o vysvedčenie pre populistov, ktorí klamú, chcú si zabezpečiť svoju beztrestnosť a vrátiť sa agresívne k moci. „To, že demokrati dostali hlas a podporu vo voľbách, ukazuje, že demokraciu na Slovensku chceme mať a udržať si ju,“ uviedol.

To, že voľby boli prvýkrát spojené, podľa premiéra výrazne pomohlo účasti v krajských voľbách. „Prinieslo to však aj veľa dobrého ponaučenia do ďalších volieb,“ povedal.

Minister financií Igor Matovič zdôraznil, že hnutie OĽaNO má po týchto voľbách štvrtinu zo všetkých krajských predsedov. „Dnes sú to dva roky a osem mesiacov od parlamentných volieb a tie výsledky zďaleka nie sú také, ako mnohí strašili. Populisti a mafiáni z opozície si mysleli, že toto bude ich krok k návratu k moci. Demokratický volič však prišiel voliť a pomohol demokratickým kandidátom,“ zhodnotil.

Prečítajte si tiež:

​Správu budeme aktualizovať.

TU nájdete všetky priebežné výsledky

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Župné voľby 2022

Dôležité udalosti