Domáce

Toto je pravdepodobný scenár pádu ukrajinského lietadla

Lietadlo pravdepodobne núdzovo pristálo. Pilota nenašli
Lietadlo pravdepodobne núdzovo pristálo. Pilota nenašli Zdroj: TV Markíza,

Lietadlo malo zrejme slúžiť na pašovanie cigariet.

Ukrajinské lietadlo, ktoré núdzovo pristálo na poli pri Nižnom Hrušove vraj využívali pašeráci. Našu hranicu preletelo nelegálne. Pilota zatiaľ stále nenašli. Policajti preverujú aj spojitosť s mŕtvym Ukrajincom, ktorého včera brat doviezol do nemocnice v Michalovciach.

V obci počuli silný buchot. Nevenovali tomu pozornosť. Až po niekoľkých hodinách prišli na pole ľudia z družstva. Lietadlo bolo na poli bez pilota. Preto pomáhal aj policajný pes. „Zatiaľ sa nám nepodarilo zistiť totožnosť, resp. miesto pobytu pilota," oznámila polícia.

Možná spojitosť medzi mŕtvym mužom a lietadlom

Pred tým, ako pilot ušiel, stihol na lietadle vyrezať identifikačné znaky. Stopy chcel zahladiť aj podpálením lietadla, to sa mu ale nepodarilo.

Aj dnes (18.9.) bolo pri lietadle množstvo kriminalistov. Z pola zbierali množstvo dôkazov, ktoré včera silný vietor rozfúkal. Sú medzi nimi pravdepodobne aj roztrhane ukrajinské doklady s fotkou. Policajti preverujú spojitosť lietadla s 36-ročným Ukrajincom. Ten včera ráno priviezol do nemocnice v Michalovciach už len mŕtve telo svojho mladšieho brata.

Možný scenár pádu

Podľa doterajších informácii Ukrajinec pravdepodobne navigoval svojho brata pilota aby mohol pristáť na tomto poli. No počas tohto manévru pilot svojho brata smrteľne zranil. „Bližšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania," prezradila policajná hovorkyňa.

Lietadlo mohlo slúžiť na nelegálnu činnosť. „Zložky Ministerstva vnútra (MV) SR lietadlo, ktoré núdzovo pristálo na poli pri Nižnom Hrušove, monitorovali. Jeho prelet zaznamenala technológia, ktorú má MV SR na hranici.

Vzhľadom na to, že sme mu našimi opatreniami znemožnili pristáť na provizórnych dráhach, kde už pristál v minulosti, pokúsil sa zosadnúť na inom mieste, čo sa mu stalo osudným. Lietadlo sme monitorovali v súvislosti s ľuďmi podozrivými z pašovania cigariet," informoval Ivan Netík z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR.


NIŽNÝ HRUŠOV/TASR, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.