Richard Rybníček so slzami v očiach: Môj nebohý otec by mal dnes narodeniny. Bol by na mňa hrdý

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dlhoročný primátor Trenčína Richard Rybníček opäť obhájil svoju funkciu. S viac ako 70 percentami výrazne vyhral primátorské voľby a spomedzi primátorov krajských miest najviac bodoval. Primátor s druhým najväčším percentuálnym ziskom hlasov je Matúš Vallo v Bratislave so 60 percentami hlasov.

Zo 46-tisíc voličov v komunálnych voľbách v Trenčianskom kraji odovzdalo platný hlas 16 339 občanov. Nezávislému kandidátovi Richardovi Rybníčkovi verí 11 918 z nich, čo je v prepočte 72,94 percent hlasov.

Prečítajte si tiež:

Slzy v ďakovnej reči

Opätovne zvolený primátor sa k víťazstvu vo voľbách vyjadril v nedeľu ráno v Trenčíne. V úvode svojho vyjadrenia sa poďakoval Bohu, rodine a priateľom. Následne sa mu zlomil hlas.

„Je to pre mňa taký silný a dojímavý moment. Môj nebohý otec by mal dnes narodeniny, takže mi je to trošku ľúto. Otec by sa dnes dožil svojho výročia, bohužiaľ, nie je tu. Bol by hrdý," povedal so slzami v očiach Rybníček. 

Nie je to jeho prvé víťazstvo. „Je to štvrtýkrát po sebe viac ako 70 percentami. Je to obrovská sila, aj keď bola menšia účasť. Budem osobne robiť všetko pre to, aby som presvedčil všetkých obyvateľov mesta, že táto voľba je pre toto mesto správna, že je to o nás všetkých,“ skonštatoval Rybníček v nedeľu ráno v Trenčíne.

Tvrdí, že bez občanov by doteraz nebol úspešný. „Som úspešný vďaka našim Trenčanom, Trenčiankam a vďaka tomu, že tvoríme spoločnú rodinu,“ podotkol.

Plány do budúcnosti

Z nášho predvolebného prieskumu vyplynulo, že za najväčší problém považujú obyvatelia Trenčína stav ciest, chodníkov a mostov. Vyjadrilo sa tak 24,3 percenta respondentov.

Nasledovalo parkovanie (21,8 percenta), osobná a verejná doprava (14,4 percenta), infraštruktúra (4,1 percenta), zeleň, parky a oddychové zóny (3,4 percenta), či čistota a poriadok (3,1 percenta).

Prečítajte si tiež:

Tieto problémy si uvedomuje aj súčasný primátor, ktorého hlavnou prioritou na nasledujúce štyri roky je dotiahnutie prípravy rekonštrukcie cestného starého mosta. Taktiež chce zrekonštruovať autobusovú a železničnú stanicu.

Výsledkom volieb sme sa venovali aj v mimoriadnej relácii. Jej záznam si môžete pozrieť vyššie. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti