Zuzana Čaputová: Ľudia vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus

Zuzana Čaputová: Ľudia vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus
Zuzana Čaputová Zdroj: TASR - Michal Svítok

Voľby ukázali, že ľudia chápu dôležitosť úlohy samospráv. Vo väčšine prípadov potvrdili vo funkciách práve tých, ktorí ich previedli krízami uplynulých rokov, a znova im vyjadrili dôveru. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

"Za dôležitý odkaz týchto volieb zároveň považujem, že podľa doteraz zverejnených výsledkov si ľudia vybrali skúsených, demokratických kandidátov a vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus," uviedla hlava štátu. To je podľa jej slov dôležitá správa o Slovensku.

Prečítajte si tiež:

Samosprávy majú podľa slov Čaputovej v rukách veľa oblastí, ktorými zlepšujú každodennú kvalitu nášho života. "Držím im palce, aby tieto a ďalšie výzvy, ktoré na ne v náročných časoch čakajú, zvládli čo najlepšie a naplnili očakávania občanov," povedala.

Čaputová zároveň zagratulovala novozvoleným predsedom samosprávnych krajov, primátorom, poslancom krajských, mestských a miestnych samospráv. Zároveň poďakovala všetkým, ktorí počas sobotných (29. 10.) spojených volieb využili svoje volebné právo a postarali sa tak "o slušnú volebnú účasť".

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti