Domáce

Transparentné konanie či divadlo? Poslanec nám ukázal zaujímavú vec

Magistrát považuje výberové konanie za transparentné
Magistrát považuje výberové konanie za transparentné Zdroj: TV Markíza,

Deň po otvorení obálok s menami kandidátov napísal list. Dátum si dal overiť a zamkol ho v banke.

Čudné výberové konanie v hlavnom meste. Včera magistrát oznámil mená ľudí, ktorých vybrala komisia ako kandidátov na generálnych riaditeľov mestských podnikov. Podľa primátora Iva Nesrovnala to bol historicky prvý transparentný a odpolitizovaný proces.

Jeden z poslancov však tvrdí, že to bola obyčajná fraška a divadlo pre voličov. A ukázal nám zaujímavú vec! Podľa nej už dopredu vedel, kto bude víťaz. Mená ľudí, ktoré komisia odporučila za generálnych riaditeľov mestských podnikov zverejnili včera. Šéfom BVS by sa mal stať Zsolt Lukáč a šéfom Dopravného podniku Milan Urban. Celý proces bol podľa primátora otvorený a férový.

Do výberového konania sa v týchto dvoch podnikoch prihlásilo spolu až 33 ľudí. Obálky s ich menami otvorili 5. augusta. Mal ich čakať transparentný, odpolitizovaný a férový výberový proces. Jeden z poslancov a tiež členov komisie však hovorí, že to bolo dopredu zrežírované predstavenie.

A preto urobil zaujímavú vec. Deň po otvorení obálok s menami kandidátov napísal list. Dátum si dal overiť na matrike a u notára a zamkol ho v banke v bezpečnostnej schránke. Dnes sme ju spolu s ním išli otvoriť. No a čo bolo napísané v listoch? Pozrite si reportáž.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti