Iný počet obálok komisia odovzdala, iný sa nachádzal v urne. Voľby v tejto obci sú neplatné

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sobotné komunálne voľby sa budú opakovať v 47 obciach. V obci Krušovce (okres Topoľčany) neboli platné z dôvodu pochybnosti o zápisnici. 

„Vyskytla sa jedna obec na Slovenku, kde nebolo možné zistiť výsledky volieb. Táto obec vlastne nevedela zistiť výsledky volieb z dôvodu, že nesedel počet obálok, ktoré boli prevzaté od komisie voličmi s tými, ktoré sa nachádzali v hlasovacej schránke,“ uviedla Eva Chmelová, riaditeľka odboru volieb. 

„Z tohto dôvodu nebolo možné vyhotoviť zápisnicu o výsledkoch volieb. Možno skonštatovať, akoby sa v tejto obci voľby nekonali a vlastne ani výsledky volieb v tejto obci nie sú súčasťou zápisnice,“ dodala. 

Na tlačovej konferencii si však nevedeli spomenúť, o ktorú obec išlo. Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva vnútra, neskôr priblížila, že ide o obec Krušovce. Voľby sa tam preto budú opakovať.

„Do 30 dní je povinnosť voľby v tejto obci vyhlásiť a následne do 180 dní od vyhlásenia je povinnosť stanoviť termín na realizáciu volieb v tejto obci,“ priblížila Eliášová.

Prečítajte si tiež:

Problémy aj v Rusovciach

Problémy zaregistrovali aj v jednej volebnej miestnosti v rámci Bratislavy, kde sa taktiež budú musieť voľby opakovať. Ide o Rusovce.

Detaily príčiny však neuviedli.

Celú tlačovú konferenciu k oficiálnym výsledkom volieb si môžete pozrieť vyššie. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti