Domáce

Nesrovnal sa vraj pokúšal kúpiť poslancov

Ivo Nesrovnal.
Zdroj: facebook.com/Ivo Nesrovnal

Tvrdí do mestský poslanec Ján Hrčka i primátorka Karlovej Vsi Dana Čohajová.

Podozrenia z kupovania poslancov v hlavnom meste. Dvaja členovia mestského zastupiteľstva tvrdia, že im primátor Ivo Nesrovnal a jeho poradca navrhli obchod. Ak podporia ich návrhy a nominácie, môžu si dosadiť svojich ľudí do mestských podnikov. Primátor ale hovorí, že nič také nikdy neurobil.


Poslanec bratislavského mestského zastupiteľstva Ján Hrčka vedel už vyše mesiac pred uzatvorením výberového konania na posty generálnych riaditeľov Dopravného podniku a Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, kto bude ich víťazom. To, že o tom vedel, nie je ani zďaleka všetko.

Poslanec tvrdí, že si ho chceli v tejto súvislosti kúpiť. V apríli, keď sa ešte rozhodovalo, ako bude komisia na výber šéfov vyzerať, za ním prišli s návrhom.

„Ponuka bola taká, že keď takýto model odsúhlasíme a budeme sa na ňom spolupodieľať, môžeme si nominovať svojich ľudí do predstavenstiev a nejakých ďalších spoločností. Konkrétne malo ísť napríklad o predstavenstvo OLO," tvrdí Hrčka.

Ponuku vraj nedostal iba sám Hrčka, spolu s ním tam bola aj Dana Čahojová, poslankyňa mesta a starostka Karlovej Vsi.

„Áno, dostali sme ponuku, že si môžeme navrhnúť vlastných kandidátov," priznáva Čahojová.

A toto všetko sa odohralo pod zásterkou „transparentných" výberových konaní. Ponuka išla podľa poslancov z najvyšších miest.

„Ponuku som dostal od pána Holeša, poradcu primátora a o niekoľko dní nám túto ponuku zopakoval aj sám primátor Nesrovnal," dodáva poslanec Hrčka.

Primátor však tvrdí, že nikdy nikoho neovplyvňoval a s podobnými ponukami za poslancami nikoho neposielal. Poslanci ale trvajú na svojom.

Celým prípadom sa zaoberá aj polícia. Poslanec Ján Hrčka im to oznámil už v máji. O reakciu sme požiadali aj poradcu primátora Romana Holeša, do uzávierky sa však neozval.

BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti