Domáce

Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Forai odstupuje z funkcie

Bývalý šéf štátnej poisťovne Marcel Forai
Bývalý šéf štátnej poisťovne Marcel Forai Zdroj: TASR

Forai už niekoľko dní čelil kritike pre zmluvy za milióny eur, ktoré mala najväčšia poisťovňa počas jeho pôsobenia uzavrieť s jeho tetou Annou Sučkovou.

Generálny riaditeľ štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Forai odstupuje z funkcie. Oznámil to dnes večer na spoločnom brífingu s ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom. Urobil tak po zverejnení informácií o zmluvách medzi štátnou poisťovňou a spoločnosťami jeho blízkej príbuznej.

Minister Čislák abdikáciu šéfa najväčšej poisťovne na trhu prijal. Avizoval však, že pokiaľ sa prešetrovaním preukáže, že spomínané zmluvy boli v poriadku, Foraia vymenuje naspäť do funkcie. Zmluvy má teraz preveriť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Forai už niekoľko dní čelil kritike pre zmluvy za milióny eur, ktoré mala najväčšia poisťovňa počas jeho pôsobenia uzavrieť s jeho tetou Annou Sučkovou. Poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý preto podal podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.

Chcel, aby výbor začal konanie pre podozrenie zo zneužitia funkcie a porušenia ústavného zákona o ochrane verejného záujmu. Foraiovi by v prípade preukázania viny hrozil trest v podobe straty funkcie. Ten sa bránil, že zmluvy s jeho tetou sú štandardné.

Pozrite si našu reportáž o tom, ako celá kauza začala


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.