Otec zabudol dcéru vo vlaku, príbeh ružovej čiapočky mal vďaka polícii šťastný koniec

Otec zabudol dcéru vo vlaku, príbeh ružovej čiapočky mal vďaka polícii šťastný koniec
Zdroj: TASR – František Iván

V utorok (1.11.) večer cestoval otec s maloletou dcérou vlakom, ktorý smeroval z Bratislavy do Dunajskej Stredy. Len pár kilometrov za hlavným mestom, v obci Miloslavov, otec z vlaku vystúpil. Keď si spomenul, že na svoju malú dcérku zabudol, vlak bol už v pohybe. O prípade informuje polícia na sociálnej sieti.

Okamžite sa tak začala záchranná akcia dievčatka s ružovou čiapočkou. Polícia sa skontaktovala s pracovníkmi železnice, ktorí začali malú slečnu vo vlaku hľadať. Keď ju našli, sprevádzali ju až do železničnej stanice Orechová Potôň, kde si dievčatko vzala pod ochranné krídla výhybkárka. Usadila ju vo svojej kancelárii a až do príchodu polície jej robila spoločnosť.

„Policajti malú cestovateľku posadili do policajného auta a odviezli ju až do obce Miloslavov, kde sa opäť, po viac ako hodine, stretla so svojím otcom,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:

Kuriózny prípad „Ružovej čiapočky“ mal tak našťastie dobrý koniec. Polícia však upozorňuje rodičov a ostatných, ktorí cestujú s malými deťmi, aby ich mali neustále pod dohľadom a aby sa riadne uistili, že počet detí pri nastupovaní sedí s počtom detí pri vystupovaní.

Pozrite si aj video, ako vrtuľník našiel strateného dvojročného chlapčeka v Orlických horách:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti