Rušno na R1: Pri Nitre zachytili takmer sto migrantov, prevádzača zadržali po komickom úteku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia dnes na R1 zadržala pri dvoch incidentoch takmer sto migrantov. Vodič jednej z dodávok sa chcel polícii vyhnúť, no odbočil rovno k ich oddeleniu. Druhému vodičovi strelila zadná pneumatika a z dodávky odišiel. Migranti, ktorí sa skrývali vnútri, sa rozutekali po rýchlostnej ceste.

Prípadmi sa už zaoberá Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii, informuje na sociálnej sieti polícia.

Ignoroval políciu

V ranných hodinách zastavovali diaľniční policajti z Nitry na rýchlostnej ceste R1 dodávku. Tá na ich znamenia nereagovala a v jazde pokračovala ďalej.

„Vodič dodávky sa snažil policajtom ujsť, ale nakoľko nepoznal cestu, odbočil rovno pred oddelenie diaľničných policajtov Nitra-Selenec,“ uvádza polícia. Vodič sa dal následne na útek do blízkeho poľa, kde ho policajti chytili. V dodávke viezol 26 migrantov.

Migranti vykopli dvere

„V druhom prípade na R1 v katastri obce Veľké Zálužie vodičovi vozidla Iveco Eurocargo s nemeckým evidenčným číslom „strelila“ pravá zadná pneumatika,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Vodič si mal presadnúť z pokazenej dodávky do neznámeho vozidla, ktorým odišiel smerom na Trnavu.

Migranti v dodávke vykopli bočné dvere a rozutekali sa po rýchlostnej ceste a do poľa. Policajti približne 70 migrantov zhromaždili do skupín pod blízkym diaľničným mostom, kde ich mal vyzdvihnúť autobus.

Miesto zabezpečovalo šesť policajných hliadok rôznych útvarov OR PZ a KR PZ v Nitre.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti