Domáce

Na čiernom trhu zrejme budú lacné iPhony. Rekordná krádež pri hraniciach

Apple predstavil nový iPhone 5
Zdroj: TASR

Lupiči prenikli násilím do dodávky a z 2630 smartfónov si odniesli veľkú väčšinu.

Česká polícia pátra po dvoch zatiaľ neznámych lupičoch, ktorí na diaľnici D2 prepadli dvojčlennú posádku bieleho dodávkového vozidla typu Mercedes Benz, prepravujúceho telefóny Apple iPhone 5S 16 GB určené pre slovenský trh.

K útoku došlo už 13. decembra 2013 po 18.00 h neďaleko česko-slovenských hraníc na 59. kilometri diaľnice D2. Polícia však o kauze informovala až teraz a súčasne požiadala o pomoc verejnosť. Prípadní svedkovia sa majú ozvať na linku 158.

iPhony prepravovali celkom dve dodávky. Vodič jednej z nich páchateľom zastavil, pretože podľa neho pôsobili ako cestná policajná hliadka. Namiesto očakávanej kontroly však muži rozbili predné okno vozidla i sklené výplne dverí, vytiahli šoféra a jeho spolujazdkyňu z auta, spútali ich lepiacimi páskami a na hlavy im nasadili kukly, informoval server iDNES.cz s odvolaním sa na policajného hovorcu Bohumila Maláška.

Lupiči potom prenikli násilím do dodávky a z 2630 smartfónov si odniesli veľkú väčšinu. V úložnom priestore nechali iba necelých 500 kusov, čím majiteľovi spôsobili škodu za najmenej 30 miliónov korún.

BRNO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.