Útok sekerou v Novákoch si vyžiadal dvoch zranených. Prípad prevzala NAKA

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šokujúci incident na strednej odbornej škole v Novákoch. Vo štvrtok (3.11.) ráno, na začiatku vyučovania, tínedžer napadol jednu zo študentiek, po škole behal so sekerou v ruke.

Podľa našich informácií mal dievča udrieť do čela. Zranenie, ktoré poškodená osoba utrpela, nie je vážne, informujú na sociálnej sieti policajti. Žiak mal tiež zaútočiť na chlapca. 

„Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorých sme vyslali na pomoc dvom zraneným tínedžerom. Ošetrili ich a transportovali do nemocnice. Vzhľadom na ich vek a citlivosť prípadu viac informácií nemôžem poskytnúť,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Útočník, ktorý má podľa našich informácií 16 rokov, po útoku zo školy ušiel, ale nie ďaleko. V poli ho zadržali policajti.

Prečítajte si tiež:

„Študenti sú v tejto chvíli v starostlivosti posttraumatického intervenčného tímu. V týchto chvíľach úzko spolupracujeme s vedením školy. Môžeme ubezpečiť verejnosť a rodičov, že polícia prijala adekvátne opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ uvádza polícia.

Kvôli procesným úkonom, ktoré v súčasnosti na mieste vykonávajú, nemôžu policajti poskytnúť viac informácií. Po študentov si do školy podľa našich informácií postupne chodia rodičia. 

Prípad má v rukách NAKA

Prípad prebrala Národná kriminálna agentúra. „Z informácií a dôkazov získaných na mieste činu bolo zistené, že v danej veci ide o podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách. Z uvedeného dôvodu vec preberá vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry,“ objasňuje polícia.

O veci bol bezodkladne informovaný špeciálny prokurátor.

Situáciu si nevie vysvetliť ani riaditeľka školy Katarína Piačková. „Tento chlapec je žiakom prvej triedy. Všeho-všudy chodia do školy mesiac aj s cestou. Javil sa ako absolútne bezproblémový, takže vôbec ani náznak niečoho, čoho by sme si mali všimnúť,“ dodala riaditeľka.

​K incidentu sa vyjadril predseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richard Vašečka.

„S nesmiernym smútkom a veľkým znepokojením som prijal správu o incidente na strednej odbornej škole v Novákoch, kde mladý muž sekerou zaútočil na študentov. Je šokujúce, že takýto ohavný čin sa odohral na pôde školy, do ktorej rodičia každý deň posielajú svoje deti s vierou, že sú v bezpečí a nič im tam nehrozí,“ hovorí v stanovisku.

„Pamätáme si útok mladíka spred dvoch rokov v spojenej škole vo Vrútkach, kedy utrpeli zranenia žiaci i pracovníci školy, a zástupca školy na následky zranení zomrel. Dnešný ďalší krvavý incident na strednej škole v Novákoch je jasným dôkazom toho, že musíme dôkladne riešiť bezpečnosť na školách. Na školskom výbore Národnej rady budeme v spolupráci s ministerstvom školstva hľadať riešenia, ako pristupovať k agresívnemu správaniu na školách a ako mu predchádzať,“ tvrdí Vašečka.

Predseda dodáva, že škola má byť bezpečným miestom pre žiakov i učiteľov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti