Ženám plešina neprekáža. Muž musí mať charizmu

plešatý muž
Zdroj: Shutterstock.com

No pre niektorých mužov je to postrach.

Je až neuveriteľné čo všetko sú muži ochotní urobiť pre to, aby sa zbavili strašiaka menom plešina. Je jedno, či je to vedecké, alternatívne alebo to už na prvé počutie zaváňa šarlatánstvom. Pod heslom - keď som to nevyskúšal, neuverím, sa púšťajú do neuveriteľných činov.

Najprv sa zjavia kúty nad čelom. Je to genetické, alebo je to zo stresu? Musí predsa existovať niečo čo to aspoň spomalí. Tento muž z Indie si čapuje kravský moč. Zviera je posvätné a tak aj jeho výlučky by mali mať zázračné účinky. Ale iba v prípade, ak krava o existencii býka ešte netuší.

„A tak tých prostriedkov ľudového liečiteľstva, hej, je strašne veľa, naozaj registrovaných, testovaných, klinicky testovaných, schválených je ich pár," prezradil plastický chirurg Jozef Hedera.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Podľa odborníkov strata hrivy je podmienená geneticky, no dá sa spomaliť a aj jednoduchými trikmi. Vlasy pri česaní nešklbať, neodfarbovať, dopovať sa vitamínom H, ktorý nájdete napríklad v ryži, šošovici alebo hrášku. Jedným z ľudovým prostriedkov je aj ľahnúť si na pätnásť minút hlavou dole. Pokožka hlavy sa vraj viac prekrví a vlasy by nemali vypadávať. No a niektorí sa zamerajú na vlasy, ktoré im ostali. Keď sú poriadne dlhé, prázdne miesta na hlave si nimi jednoducho prekryjú.


Jednou z kategórií sú takzvaní prehadzovačkári, ktorí tých svojich pätnásť vlasov si to takto namotávajú ako, voláme ich, že typ Čalfa. No a tí, ktorí nemajú hlboko do vrecka, skúšajú metódu transplantácie vlasov.

„Ktorou sa prenášajú vlasy z oblasti záhlavia do oblasti, tam teda, kde došlo vlastne k vypadnutiu vlasov, najčastejšie teda do predfrontálnej, teda oblasti čela," dodáva plastický chirurg.

Známy vyznavač tejto metódy je napríklad taliansky expremiér Silvio Berlusconi. Ak ste už zopár metód vyskúšali, je tu ešte jedna - s plešinou sa zmieriť. Slovenky nám odpovedali rôzne, niektoré plešinu nevnímajú. Hlavne, že má muž charizmu.

A vy? Čo si o tom myslíte? Napíšte nám na adresu myzeny@markiza.sk a radi vaše odpovede zverejníme.


BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti