Domáce

Čiapky a rukavice na víkend neodkladajte. Teploty sa budú približovať nule

Mráz, zima
Zdroj: Shutterstock.com

V teplejšie počasie môžme dúfať budúci týždeň

Dnes bolo najchladnejšie na Orave, teplota tam klesla až na mínus 12 stupňov.

Družica

Takúto chladnú noc sme mali aj z toho dôvodu, že obloha bola jasná, fúkal iba slabý vietor, ale už počas dopoludnia sa začala nad Slovensko od severozápadu nasúvať nevýrazná frontálna oblačnosť, z ktorej iba slabo zasnežilo. Zajtra tento front prechodne vystrieda výbežok tlakovej výše, ktorý k nám bude zasahovať od západu.

Zrážky

Zajtra sa u nás výrazné zrážky nepredpokladajú, ak sa vyskytnú tak častejšie na severe, ako na ostatnom území, budú to prevažne slabé snehové prehánky, na juhu zasa zrážky zmiešané alebo dážď.

Teploty

Nezmenia sa ani teploty, ale mrazy v noci by mali byť, oproti tým dnešným, trochu miernejšie. Cez deň sa budú teploty opäť pohybovať prevažne v intervale nula až päť stupňov, na severe môže byť aj slabo pod nulou.

Vietor

Vietor sa dnes konečne upokojil, ale v noci ešte môže silnejšie fúkať najmä v horských oblastiach stredného Slovenska, a to v nárazoch lokálne až okolo 90 kilometrov za hodinu. Zajtra má fúkať na väčšine územia slabý až mierny západný až severozápadný vietor, to je rýchlosť zhruba do 20 kilometrov za hodinu.

Noc

Pred nami je zväčša zamračená noc, najmä na severe môže slabo snežiť, inde zasneží iba ojedinele. Do rána sa ochladí na nula až mínus šesť stupňov.

Zdroj: Shutterstock.com

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku bude oblačné až zamračené počasie s ojedinelými prehánkami, či už dažďovými, alebo zmiešanými. Bude chladno od nula do štyroch stupňov.

Na severe stredného Slovenska bude tiež prevažne oblačné až zamračené počasie a miestami tam má aj slabo snežiť. Ak sa vyskytnú zrážky aj na juhu, tak len ojedinele a budú to iba dažďové, prípadne zmiešané prehánky. Teplota sa bude pohybovať od mínus dva stupne na severe do štyroch stupňov na juhu.

Podobne bude aj na východe, a teda v severných okresoch môže slabo snežiť, na juhu nie sú vylúčené ojedinelé prehánky buď vo forme dažďa alebo zmiešaných zrážok. Teplota sa bude pohybovať okolo mínus dva do štyroch stupňov.

Hory

Na horách bude zajtra prevládať premenlivá oblačnosť, tiež so slabým snežením, vo vysokých polohách bude ešte spočiatku fúkať silný severozápadný vietor. V nadmorskej výške 1500 metrov bude okolo mínu šesť stupňov.

Bio

Bio- prepdoveď sa zajtra prechodne zlepší na dvojku, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V sobotu začne počasie u nás ovplyvňovať frontálny systém od severozápadu, takže sa nám počasie zhorší. Bude oblačno až zamračené, na viacerých miestach so snežením. Iba v nížinách to budú zrážky zmiešané alebo dažďové. Dobrou správou ale je, že popoludní bude oblačnosť aj so zrážkami ubúdať. Teplota bude okolo nula až päť stupňov.

V nedeľu už má byť pekne, pretože počasie bude ovplyvňovať tlaková výš, takže má byť prevažne jasno až polojasno a bez zrážok. Teplota vystúpi na nula až päť stupňov.

Podobne bude aj v pondelok, teda zväčša jasno a k tomu sa pridajú v nižších polohách aj hmly alebo nízka oblačnosť. Oteplí sa na jeden až sedem stupňov.

Také isté počasie má byť aj v utorok. Teplota: dva až sedem stupňov, len pri hmle bude chladnejšie.


BRATISLAVA/ Tv Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.