Domáce

Ďalšia cestovka skrachovala. Toyo-travel vyhlásila konkurz

Cestovná kancelária mala problémy už dávno
Cestovná kancelária mala problémy už dávno Zdroj: TV Markíza,

Záväzky nevládala platiť už dlhšie. Hlavu v smútku majú aj zamestnanci.

Ďalšia cestovná kancelária skrachovala! Spoločnosť Toyo-travel nevládala platiť svoje dlhy už dlhšie, konkurz ale vyhlásila až dnes. Hlavu v smútku majú zamestnanci, ktorým dĺži tisícky eur.

Toyo-travel dnes zrušila všetky plánované zájazdy. Problémy tak spôsobila aj zákazníkom, ktorí len dnes odcestovali do Ruska. Podľa sprievodkyne sa kvôli chýbajúcim papierom dostali do Petrohradu o niekoľko hodín neskôr. No a ďalší cestujúci už vraj neodcestujú vôbec.

„Myslím, že dnes čo mi volali kamaráti, ktorí mali v tejto CK zakúpený zájazd nevycestujú o týždeň alebo o dva, pritom mne aj kolegom bolo potvrdené, že tieto zájazdy budú odchádzať," hovorí sprievodkyňa Martina Dolinská.

Cestovka pôsobila na Slovensku len 5 rokov. Stihla si však narobiť obrovské dlhy. Dopravcom údajne dlhuje desiatky tisíc eur, ďalšie tisíce je dlžná 20 sprievodcom. Na dno ju podla sprievodkyne stiahli najmä zájazdy, ktoré ponúkala cez zľavové portály za nízke ceny.

„Ak niekto predáva zájazd pod cenu, za 120 euro do Paríža, tak ten zájazd si nikdy na seba nemôže zarobiť," dodáva Dolinská Sprievodkyňa nám potvrdila, že s viacerými kolegami už na cestovnú kanceláriu podali trestné oznámenie. Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj majiteľovi cestovky, ten však telefón nedvíhal.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.