Okrem Oroscha konšpiroval o obetiach zo Zámockej aj farár z východu. Vraždu spojil s interrupciami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Proti slovám trnavského arcibiskupa Jána Oroscha sa zdvihla vlna odporu. Na internete vznikla petícia, ktorou sa časť katolíkov dištancuje od jeho výrokov. Arcibiskup v obežníku spochybnil nevinu obetí útoku na Zámockej. A nie je to jediný kontroverzný postoj duchovného k tomuto teroristickému útoku. Kňaz z východu ho v jednej zo svojich kázní prirovnal k interrupciám.

Arcibiskup Orosch nehovorí v našom mene. Tak sa volá petícia, ktorá sa rozbehla na internete. Jej iniciátori sú, ako sami píšu, katolíci a katolíčky a vyjadrenia trnavského arcibiskupa v obežníku, ktoré poslal kňazom považujú za neúctivé a necitlivé

Arcibiskup Orosch sa v obežníku pýtal, či boli obete vraždy na Zámockej ulici skutočne nevinné a v súvislosti s podnikom tepláreň polemizuje aj o drogách. Petíciu len za jeden deň podpísali stovky ľudí. Vrátane viacerých známych osobností.

Kňaz z Hertníka

No a kým sa rieši arcibiskupov obežník, na internete koluje video kňaza z Hertníka pri Bardejove. Ten si tiež neodpustil komentár k vražde na Zámockej, ktorá bola nemierená proti LGBTI komunite.

„Prečo by títo ľudia nemali mať práva? Pretože je to proti Božiemu poriadku, je to narušenie ľudskej spoločnosti. Pretože tak, ako zamoruje Amerika aj terorizmom, tak to všetko prichádza tu,“ hovorí kňaz v kázni zo 16. októbra, teda pár dní po vražde Juraja a Matúša.

Kňaz Jaroslav Klíč vo svojej reči v tejto téme pokračuje a dáva ju do kontextu s interrupciami.

„Povedzme celú pravdu. Ochrana nevinnej osoby, úmyselné zabitie nevinnej osoby a dajme tam do zátvorky aj nenarodeného dieťaťa,“ hlása.

Duchovný ďalej upozorňoval na to, že politici a aktivisti, ktorí presadzujú „genderovú ideológiu“ sa budú z tejto vraždy snažiť vyťažiť čo najviac.

Farára sme sa snažili osloviť, ale odmietol sa vyjadriť. Pokúšali sme sa k vyjadreniam kňaza získať aj stanovisko konferencie biskupov Slovenska, či Košickej arcidiecézy, no hovorca do uzávierky nereagoval.

Ako kázeň svojho farára komentovali veriaci v obci Hertník, to si pozrite vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti