Výpovede lekárov sa blížia. Sľúbené memorandum ministerstvo vraj už má, no lekári ho nevideli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vraj je už hotové, no lekári ho ešte nevideli. Memorandum, ktoré má vládu zaväzovať k splneniu požiadaviek lekárskych odborárov sa zaseklo na vláde. Lekári hovoria, že na dohodu je už najvyšší čas, inak nemocnice skolabujú.

Viac ako 2 150 výpovedí lekárov z nemocníc naprieč celým Slovenskom. A čas k ich naplneniu sa kráti.

Ak sa lekári s vládou na plnení svojich požiadaviek nedohodnú, začnú z nemocníc odchádzať po prvom decembri. V piatok mali z Lekárskeho odborového združenia (LOZ) od ministerstva zdravotníctva dostať memorandum, no neprišlo.

Prečítajte si tiež:

V čom je problém

Memorandum má byť formálnym prísľubom vlády o splnení požiadaviek lekárov. Ministerstvo zdravotníctva ho síce pripravilo, no teraz ho ešte majú pripomienkovať ďalšie rezorty, nakoľko jeho témy majú nadrezortný charakter.

„Po zapracovaní prípadných pripomienok bude návrh memoranda zaslaný lekárskym odborom a následne sa uskutoční spoločné rokovanie,“ uviedla Petra Lániková, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR.

„Dúfam, že sa dohodneme ešte pred uplynutím výpovednej doby, ale nie je to isté. S týmto vedomím do toho išiel každý jeden lekár, ktorý sa k nám pridal,“ tvrdí predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Lekárski odborári hovoria o svojich požiadavkách aj na rokovaniach s parlamentnými stranami. V pondelok budú diskutovať so stranou OĽaNO. Čo si o memorande myslia poslanci a ľudia, sa dozviete z reportáže vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.