Na hraniciach sa už nemajú tvoriť kolóny, česká strana po blokáde prisľúbila riešenie situácie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Česká strana prisľúbila slovenským autodopravcom, že sa na hraniciach už nebudú tvoriť kolóny kamiónov. Uviedol to Stanislav Skala z Únie autodopravcov Slovenska (UNAS).

V pondelok od polnoci do zhruba piatej hodiny ráno dopravcovia blokovali hraničný priechod na diaľnici D2 Brodské - Lanžhot. Vyzývali na riešenie problémov, ktoré spôsobuje zavedenie hraničných kontrol Českej republiky na hraniciach so Slovenskom.

Česká strana podľa Skalu autodopravcom odkázala, že situácia s hromadením kamiónov na slovenskej strane v dôsledku kontrol bude vyriešená a doprava bude priebežná. Priblížil, že na urýchlenie dopravy vytvorili tri jazdné pruhy.

Prečítajte si tiež:

 „Sľúbili nám, že sa tam už nebudú tvoriť žiadne kolóny," vyhlásil Skala v pondelok. Blokovanie priechodu preto dopravcovia ukončili. Ak by sa predsa na hraničnom priechode do ČR znova začali tvoriť kolóny, avizoval, že autodopravcovia ho v piatok (11. 11.) zablokujú znova.

Pondelkovým blokovaním diaľničného priechodu do Českej republiky chceli autodopravcovia upozorniť na situáciu, ktorá vznikla v dôsledku hraničných kontrol. „Nekonečné rady kamiónov, ktoré sa vytvárajú na území Slovenskej republiky na diaľnici D2 smer ČR, sú už neznesiteľné. Naši aj zahraniční dopravcovia čakajú v radoch od šiestich do ôsmich hodín bez stravy, zabezpečenia pitného režimu a sociálnych zariadení," uvádzali vo vyhlásení z minulého týždňa UNAS a Asociácia Žltý Anjel Asistance24 (AZAA24).

Dodali, že dopravcom zároveň pri kontrolách vznikajú veľké finančné straty. Česká republika ohlásila dočasné zavedenie kontrol na hraniciach so Slovenskou republikou pre zvýšenú nelegálnu migráciu koncom septembra.

V súčasnosti je premávka na hranici plynulá. Únia autodopravcov informovala, že počkajú päť dní a situáciu na hraniciach budú monitorovať. Ak sa doprava opäť skomplikuje a kamióny budú stáť na Slovensku, sú pripravení zablokovať všetky hraničné priechody aj Rajku.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 6.11.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti