Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka výučbu nepreruší, zostáva však v štrajkovej pohotovosti

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka výučbu nepreruší, zostáva však v štrajkovej pohotovosti
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne v súvislosti s protestom slovenských vysokých škôl nepreruší po 17. novembri vyučovanie, zostane však v štrajkovej pohotovosti. Informovala o tom hovorkyňa univerzity Lucia Petríková.

Trenčianska univerzita podľa nej podporuje vyhlásenie Slovenskej rektorskej konferencie adresované vláde, v ktorom upozorňuje na dlhodobý kritický stav financovania vysokých škôl.

„Vo vládou schválenom rozpočte na roky 2023 až 2025 je splnená len časť požiadaviek. Nebola zohľadnená požiadavka úpravy rozpočtu na rok 2023 pre vysoké školy o 72 miliónov eur. Ak nedôjde k splneniu požiadavky vysokých škôl na dofinancovanie národných a európskych projektov, hrozí nesplnenie ich merateľných ukazovateľov s následnými korekciami," doplnila hovorkyňa s tým, že neprijateľný je aj návrh na prepustenie viac ako 2000 zamestnancov vysokých škôl.

Prečítajte si tiež:

​Ako dodala, štát dofinancoval náklady na energie do konca tohto roka. TnUAD dostala zvýšené náklady na energie takmer 700.000 eur. V štrajkovej pohotovosti univerzita zostáva, očakáva rozpočet pre nasledujúci rok a skutočný rozpis dotácie.

Čo si myslia študenti o tom, že vysoké školy neprerušia výučbu, sa dozviete v reportáži nižšie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti