Doba je náročná a trpia aj deti. Nadácia Markíza sa tento rok zamerala na duševné zdravie mladých

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Čaká nás ďalší Deň s Nadáciou Markíza a vieme aj konkrétny dátum – 1. decembra. Tento ročník sme sa zamerali na podporu duševného zdravia detí. Radi by sme sprístupnili pomoc odborníkov pre deti kdekoľvek na Slovensku.

Niekoľko rokov sa rozprávame o tejto téme a je veľmi dôležité, aby ľudia vedeli, že ak majú doma problém, nech sa neboja a riešia to. Doba je náročná a pandémia deťom k ceste k dobrému duševnému zdraviu nepomohla.

„Stúpa nám neuveriteľný počet sebapoškodzovania u mladých detí. Aj ja, ako otec, to vnímam a musím povedať, že je neskutočne dôležité sa s deťmi rozprávať 24 hodín denne. Náznaky sú prítomné a nesmieme nad nimi mávnuť rukou. Je naša povinnosťou vytvoriť deťom čo najlepšie rodinné zázemie,“ vyjadril sa riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča, ktorý upozornil, že ak sa dá, je dobré prísť na problémy u detí už v „zárodku“.

Tejto téme sme sa venovali aj v Teleráne. Odborník nám povedal, aké sú príznaky duševných problémov mladých a kedy treba spozornieť. Celý rozhovor si môžete pozrieť hore vo videu.

Prečítajte si tiež:

Pomôžte tým najzraniteľnejším

Od 1. októbra až do 1. decembra 2022 vrátane celého dňa do polnoci môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to: Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá).

Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár TU.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Deň s Nadáciou Markíza

Dôležité udalosti