Vodič autobusu MHD musel v Petržalke prudko zabrzdiť. Hlásia šesť zranených

Vodič autobusu MHD musel v Petržalke prudko zabrzdiť. Hlásia šesť zranených
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Tomáš Halász

Pred plavárňou v bratislavskej Petržalke musel prudko zabrzdiť autobus MHD, v ktorom sa viezli aj deti na ceste zo školy. Incident sa odohral popoludní, krátko po 13.00 h.

Polícia na sociálnej sieti pôvodne informovala, že na linke 158 prijali oznámenie o zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s osobným motorovým vozidlom.

Hovorca Dopravného podniku Bratislava Martin Chlebovec však stret autobusu s autom nepotvrdil. „Vodič osobného vozidla vychádzajúci z Prokofievovej na Jiráskovu ulicu pravdepodobne nedal prednosť autobusu linky 68,“ vysvetlil hovorca. Dodal, že šofér autobusu musel nútene brzdiť a autobus stočiť, kvôli čomu došlo k zraneniam.

Podľa doposiaľ zistených informácií sa pri incidente ľahko zranilo šesť osôb. Portál Topky.sk uvádza, že sa zranili aj deti, pričom niektoré z nich utrpeli rezné rany z rozbitého skla. Na mieste zasahujú aj záchranári, ktorí mali doraziť mimoriadne rýchlo, do dvoch minút. Okolnosti sú v štádiu vyšetrovania, informuje polícia.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Alena Krčová potvrdila, že zdravotní záchranári na mieste nehody ošetrili šesť osôb, ktoré utrpeli najmä ľahšie poranenia. Boli medzi nimi dve deti.

„Do nemocníc transportovali päť osôb. Zdravotný stav šiestej zranenej si prevoz nevyžadoval. Počas transportu boli všetci pri vedomí a v stabilizovanom stave," spresnila Krčová.

Článok budeme aktualizovať.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.