Domáce

FOTO: Obrovský požiar hotela Junior v Jasnej. Jeden mŕtvy

V Jasnej horí hotel Junior.
Zdroj: TV Markíza,

Ďalší štyria ľudia skončili v nemocnici. Aj malé bábätko.

Dnes okolo pol štvrtej ráno zachvátil obrovský požiar známy hotel Junior v Demänovskej doline. Z hotela museli evakuovať 137 ľudí.

Podľa prvých informácií pri požiari zomrel 64-ročný muž. Ten sa pravdepodobne udusil. Jeho priateľku spolu s ďalšou osobou evakuovali zo strechy hotela pomocou výškovej techniky.

"Je nám ľúto vzniknutej situácie a za najtragickejšie považujeme to, že zomrel jeden z našich hostí a zároveň dúfame, že v dohľadnej dobe sa nám podarí hlbšie rozanalyzovať tú situáciu, aby sme tým, ktorí tam prišli o svoj majetok, tým, čo boli zranení, mohli povedať, ako budú dalšie kroky pokračovať," vyjadril ľútosť predseda predstavenstva HMS Karol Klubušický.

Sedem osôb sa zranilo, pravdepodobne sa nadýchali splodinami horenia. V nemocnici v Liptovskom Mikuláši podľa našich informácií skončili šiesti ľudia vrátane osemmesačného dievčatka. To už z nemocnice aj prepustili. Medzi zranenými je 44-ročná žena a traja muži (31, 47 54 a 53)

"Evakuovaných hostí umiestnili v hoteli Družba," povedala starostka Demänovej Doliny Ľubomíra Klepáčová.

Pri hasení požiaru zasahuje celkovo skoro 40 hasičov,informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová. Horí už celý objekt. Príčinu vzniku požiaru bude zisťovať expertízna skupina. Na mieste zasahuje aj záchranná zdravotná služba a polícia a vyrozumení boli aj elektrikári a plynári. Hasiči požiar stále hasia.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti