Domáce

K požiaru museli privolať ďalšie posily. Hľadajú skryté ohniská

Požiar hotela v Jasnej
Požiar hotela v Jasnej Zdroj: Michal Paška

"Zásah je náročný, keďže vodu musíme dovážať z 300 metrov vzdialenej nádrže," priblížil riaditeľ KR HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Požiar hotela Junior Jasná sťažujú skryté ohniská, ktoré musia hasiči vyhľadávať, postupne hasiť, a vysoká teplota sálajúca z konštrukcií. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslava Ondrichová.

Doplnila, že hasiči povolali ďalšie sily a prostriedky, pričom požiar momentálne likviduje vyše 60 hasičov s viac ako 20 kusmi techniky. "Zásah je náročný, keďže vodu musíme dovážať z 300 metrov vzdialenej nádrže, ide o veľký objekt, využívame aj výškovú techniku, samozrejme, s použitím dýchacích prístrojov. Vykonávame momentálne lokalizáciu požiaru," priblížil riaditeľ KR HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Požiar sa podľa neho rozšíril z kuchyne a prešiel do prvého a druhého nadzemného podlažia, odkiaľ sa rozšíril aj na strešnú konštrukciu. Požiar si vyžiadal aj jeden život. Zomrel, zrejme na následky zadusenia, 64-ročný muž z okresu Žilina.

"Muž nejavil známky života, naši príslušníci sa pokúsili o jeho resuscitáciu do príchodu rýchlej lekárskej pomoci, avšak bezúspešne," dodal Kapusniak s tým, že príčinu jeho vzniku bude skúmať expertízna skupina.

Požiar hotela Junior Jasná vypukol krátko pred 4. hodinou nadránom. Evakuovali dohromady 135 ľudí vrátane personálu a niekoľkých detí.

Viac fotiek, ktoré nám poskytol Michal Paška, nájdete vo fotogalérii.

JASNÁ/TASR, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti