Domáce

Na severe mrznú. Teploty klesli na -16 stupňov

Sneží!
Zdroj: Shutterstock.com

A čo nás čaká najbližšie dni?

Dnes sa k nášmu územiu priblíži od západu frontálny systém, ktorý so sebou prinesie na viaceré miesta aj slabé sneženie, pri ktorom môže napadnúť zhruba do 5 cm snehu.

SHMÚ vydal pre západné Slovensko najnižšiu výstrahu. Upozorňuje, že od 12.00 h do 18.00 h sa môžu na cestách tvoriť snehové jazyky a záveje.

Čo sa týka teplôt, tak tie sa začnú postupne zvyšovať, čiže mrazy povolia, aj keď počas dnešnej noci ešte teplota do rána na severe poklesla až na -16 stupňov. Takto prituhlo v Lieseku aj Poprade.

Zdroj: shmu.sk

V pondelok cez deň sa už Slovensko bude nachádzať v teplotnom pásme -5 až 0 stupňov.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

 

Vietor

Dnes bude fúkať iba slabý vietor, na juhozápade mierny juhovýchodný do 20km/h.

Pondelok

Posledný januárový pondelok bude mať teploty o niečo vyššie, aké sme mali cez víkend.

Na západe krajiny bude od západu pribúdať frontálna oblačnosť, z ktorej má na viacerých miestach slabo snežiť. Teplota vystúpi na -4 až -1 stupeň.

Na strednom Slovensku bude spočiatku polojasno, ale aj tu sa obloha od západu začne zaťahovať veľkou oblačnosťou, z ktorej bude na viacerých miestach slabo snežiť. Denná teplota vystúpi na -5 až 0 stupňov.

Najkrajšie bude dnes na východe, kde bude polojasno až oblačno. Ak sa vyskytne slabé sneženie, tak iba ojedinele. Denná teplota vystúpi na -5 až -2 stupne.

Hory

Na horách bude prevažne malá oblačnosť s teplotou vo výške 1 500 m okolo -7 stupňov. V utorok už bude na horách oblačno až zamračené s občasným snežením.

Bio

Biopredpoveď zostáva na 2, čo je slabá až mierna záťaž

Predpoveď na štyri dni

Až do piatku má prevládať oblačné až zamračené počasie, miestami so slabým snežením, ktoré sa vplyvom postupného oteplenia môže v nížinách miešať s dažďom, ale to pravdepodobne až v piatok.

V utorok a v stredu sa bude teplota pohybovať od -4 do 1 stupňa, vo štvrtok sa o stupeň oteplí, no a v piatok bude ešte teplejšie: od -1 do 3 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.