Polícia si posvietila na vodičov nákladiakov. Polovica kontrolovaných mala v ruke mobil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Disciplína vodičov nákladiakov sa nezlepšuje. Na najčastejšie neduhy sa zamerala polícia v špeciálnom autobuse. Ten sa na prvý pohľad nijak nelíši od klasického autobusu. Má len tónované sklá a vpredu kamery.

Tie má aj v spätných zrkadlách. Podľa polície tak prípadní hriešnici nemajú šancu sa dopredu pripraviť na to, že ich niekto sníma.

Ak policajný autobus zaznamená nejaký priestupok, následne vodiča dobehne policajné auto, zastaví a skontroluje. Jeho posádka je s autobusom spojená cez vysielačky.

S dopravnou políciou sme absolvovali úsek z bratislavskej Petržalky po D1 až k výjazdu na Voderady. Prvého vodiča sme zastavili na odpočívadle Čataj za Sencom. Dôvodom bolo telefonovanie.

Druhá hliadka, ktorá je s nami, privádza na to isté odpočívadlo ďalšieho vodiča. Vraj len niečo narýchlo potreboval cez telefón vybaviť s manželkou.

Len pár metrov ďalej obiehame kolónu kamiónov. Opäť telefonovanie počas jazdy, no všímali sme si aj dodržiavanie odstupov. V tomto úseku má byť 70 metrov. Nedodržiava sa.

Len za 20 minút, čo sme sa viezli v policajnom autobuse, sme zaznamenali štyri priestupky. Išlo najmä o telefonovanie za volantom či nedodržiavanie vzdialenosti na diaľnici.

Výsledky náhodnej kontroly sú prekvapivé. Päť z ôsmich vodičov nákladných áut porušilo predpisy.

Polícia pripomína, že napríklad za telefonovanie, či manipuláciu s technikou môžete prísť o 300€, v správnom konaní, pri závažnejších priestupkoch dokonca aj o „vodičák“ na dva roky.

Viac si môžete pozrieť v reportáži hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.