Domáce

Špinavý obchod s mŕtvymi na Slovensku. Telá prekladajú do lacnejších truhiel

Pohreb
Zdroj: Shutterstock.com

Na druhý svet odchádzajú v úplne inej truhle ako im vybrali pozostalí.

Pohrebné služby vraj telo tesne pred spálením preložia z drahej rakvy do lacnej a ušetria tým stovky eur. Navyše tie „výstavné" drahé kusy vraj predajú hneď niekoľkokrát.

Tvrdí to muž, ktorý televízii Markíza poskytol aj videozáznam ako dôkaz.

Tento muž hovorí o tom, že truhly sa vymieňajú ako na bežiacom páse. Príbuzní kúpia rakvu za 320 eur, v skutočnosti vraj ale nebohého spália v lacnej za pár eur. Počas obradu je mŕtvy ešte uložený v drahej rakve, no potom sa všetko zmení.

O výmene sa príbuzní nemajú ako dozvedieť, keďže pri spaľovaní tela už nie sú. Podarilo sa nám získať video, na ktorom má byť nebohý pred kremáciou.

Zdroj: Shutterstock.com

Muž leží v truhle, ktorú by ste kúpili za pár desiatok eur. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby vedľa neho nebol lístok, na ktorom je napísané, že jeho rakva stojí 320 eur.

Človek, ktorý nám video poskytol, vraví, že drahú rakvu dokážu fiktívne predať aj niekoľkokrát, no reálne ju má pohrebná služba stále na sklade.

Majiteľ pohrebnej služby, ktorá mala muža pochovávať, odmieta, že by takýmto spôsobom zvyšoval svoje zisky. Najskôr s rozhovorom súhlasil, no keď si pozrel videozáznam, odmietol sa k čomukoľvek vyjadriť. Tvrdí, že video je podvrh a ak ho zverejníme, budeme mať do činenia s jeho právnikmi.

Asociácia pohrebných služieb vraví, že môže ísť o boj medzi pohrebníctvami a konať musí niekto iný.

Policajti zase často hovoria, že sa vecami zaoberajú, ak niekto podá podnet. Pravdou však je, že v prípade akéhokoľvek podozrenia môžu bez problémov konať sami od seba.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.