Domáce

KDH žiada hlavu ministra Čisláka, vláda to považuje za amorálne

Viliam Čislák
Viliam Čislák Zdroj: TASR

Ak to neurobí, kresťanskí demokrati začnú zbierať podpisy na zvolanie schôdze.

Výzva KDH premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) na odvolanie ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (nominant Smeru-SD) z funkcie je amorálna. Uviedol to Tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR s tým, že vo farbách tohto hnutia doteraz pôsobí bývalý minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, ktorý si kvôli blízkym vzťahom s finančnou skupinou Penta vyslúžil prezývku Pentliarik.

"KDH tohto človeka napriek mnohým škandálom, ktorým v minulosti čelil, nestiahla z funkcie. Pričom strana Smer-SD naopak viackrát preukázala politickú kultúru a už pri podozreniach vyvodila politickú zodpovednosť," odkázal tlačový odbor. V tomto kontexte preto ÚV SR vníma výzvu KDH len ako politikárčenie päť mesiacov pred voľbami s pachuťou farizejstva, "ktoré je tak typické pre tento politický subjekt".

Kresťanskí demokrati žiadajú Čislákov odchod, lebo, ako tvrdia, tento minister nechce riešiť zvýšenie transparentnosti v zdravotníctve a zastaviť tunelovanie. "KDH sa so Smerom-SD zhodne na niektorých sociálnych opatreniach, ale nezhodneme sa na postoji ku korupcii. Eldorádom tohto javu je rezort zdravotníctva. Zdravotníctvo je infikované korupciou a klientelizmom a táto infekcia sa šíri. Vyzývam preto premiéra, aby konal, aby nebol pozorovateľom tohto negatívneho trendu a aby Čisláka odvolal," apeloval na dnešnej tlačovej konferencii líder KDH Ján Figeľ.

On sám je presvedčený, že ak premiérovi záleží na stave zdravotníctva, tak ministra odvolá. "Ak predseda vlády konať nebude, KDH bude zbierať podpisy poslancov potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR s cieľom vysloviť ministrovi zdravotníctva nedôveru," avizoval.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.