Celoročné pneumatiky môžu pomôcť ušetriť peniaze. Nie sú však vhodné pre každého

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku sa pomaly ochladzuje a vodiči začínajú prúdiť do pneuservisov. Tie aktuálne praskajú vo švíkoch. Pretlak je takmer na celom Slovensku.

Kým v menších spoločnostiach, väčšinou rodinných firmách, na termín čakáte deň či dva, vo veľkých sieťach si počkáte aj viac ako dva týždne. Väčšinou sa tam totiž prezúvajú aj veľké firemné flotily.

Preto odborníci radia prezúvať na zimu v predstihu, ideálne v októbri. Už vtedy sú rána chladné aj vlhkosť vyššia. Zimné obutie navyše zvládne aj babie leto. Rozdiel medzi letnými a zimnými gumami je najmä v dezéne a tvrdosti.

Riešenie, ako ušetriť a zároveň jazdiť bezpečne aj v zime, sú celoročné pneumatiky. Ich vlastnosti sa za posledné roky výrazne zlepšili a nahrávajú im aj miernejšie zimy.

Motoristický novinár Alex Štefuca, ktorý autá aj testuje v extrémnych podmienkach, však upozorňuje, že „univerzály“ nemôže obuť hocikto.

„Automaticky očakávam, že to bude defenzívny jazdec, ktorý nevyžaduje v lete od pneumatiky ultimatívne jazdné vlastnosti,“ uviedol.

Viac zistíte v reportáži v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti