Matovič nemá obavy, že nová vláda zruší krúžkovné: „Nezruší, lebo nikto po nás nebude. My tu budeme naveky...“

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanci v parlamente sa na aktuálnej schôdzi venovali aj zákonu o krúžkovnom z dielne ministra financií Igora Matoviča. Účinnosť odsunuli pomerne výrazne, a to až na január 2025.

Znamená to, že pri moci bude v danom období už nová vláda. Riadne voľby do NR SR sú totiž v pláne v roku 2024. Obavy ale minister nemá.

„Samozrejme ma to mrzí, ale keďže sme mali trucovitého ministra školstva, ktorý silou-mocou bránil krúžkovnému, tak iné riešenie nebolo,“ vyjadril sa k tomu šéf OĽaNO.

Ministra sa sme spýtali aj na to, prečo je nakoniec rozhodnuté o januári 2025 a nie na jeseň predtým v septembri, ako pôvodne sám avizoval.

„Bohužiaľ z daňových dôvodov a z vykazovania, dokazovania výpočtov daňových bonusov sa rozhodli ísť radšej touto cestou, lebo tam sa robí switch, že krúžkovné nahradí zvýšený daňový bonus,“ vysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Poukázali sme aj na to, že kým začne zmena platiť, pri moci už bude niekto iný a zákon môže zrušiť.

Na to Igor Matovič reagoval nasledovne: „Nezruší a nikto po nás nebude, my tu budeme vládnuť naveky,“ uzavrel.

Poznámku od predsedu vládneho OĽaNO už komentoval aj šéf Hlasu Peter Pellegrini. „Buď tento človek s dôverou osem percent občanov nemá ani poňatia, čo ľudia na Slovensku naozaj chcú, alebo sa chystá zrušiť či manipulovať voľby,“ zhodnotil na sociálnej sieti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti