Mesiac po teroristickom útoku na Zámockej sa práva LGBTI+ ľudí nezlepšili. Čakajú na stretnutie s Hegerom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predstavitelia LGBTI+ komunity spustili kampaň Sme tepláreň, do ktorej sa môžu zapojiť jednotlivci, ale aj prevádzky, firmy, inštitúcie či školy. Cieľom je vytvoriť bezpečný priestor pre LGBTI+ ľudí a zlepšiť atmosféru na Slovensku.

Šéf Inakosti Martin Macko priblížil aj to, v akom štádiu sú požiadavky LGBTI+ ľudí na ich zrovnoprávnenie. Oceňujú postoj a postupy polície. Vedenie policajného zboru ostro odsudzuje nenávistné činy a reči a na sociálnych sieťach aktívne vyvracanú hoaxy o tejto komunite. Podľa Macka sa tento prístup vedenia prejaví aj v ostatných zložkách policajného zboru.

Prečítajte si tiež:

Posunom je podľa Macka aj novela trestného zákona, ktorá je v pripomienkovom konaní. Za nedostatočné považujú predstavitelia LGBTI+ komunity práva, o ktorých má rozhodnúť parlament. Macko narážal na registrované partnerstvá. Igor Matovič o nich vyhlásil, že v tomto volebnom období nebudú prijaté.

Napriek tomu bude Macko pokračovať v stretnutiach s ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom. Budú však trvať na svojich požiadavkách zrovnoprávniť páry rovnakého pohlavia a uľahčiť im spoločný život.

Prečítajte si tiež:

Dodal, že sa ešte nestretol s premiérom Eduardom Hegerom. Na stretnutie stále čaká. „Začali nás brať vážne, začali nás prizývať do diskusií, posúvajú sa veci,“ dodal Macko. Zásadné zmeny v legislatíve však ani mesiac po teroristickom útoku na Zámockej ulici neboli zavedené.

Pozrite si aj reportáž o požiadavkách LGBTI+ ľudí:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti