Z tyčiniek mal žalúdočné problémy, začal preto piecť vlastné. Vášnivý horolezec je v tom roky úspešný

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď sa prvýkrát vybral na lezeckú túru do hôr, povedal si: „Nikdy viac“. Časom sa odhodlal znova a loziť už nikdy neprestal.

Martin Varga zdoláva nielen prírodné vrcholy, ale aj tie vo vlastnom biznise. Aj za svoje podnikanie vďačí kopcom.

Vyrába energetické tyčinky pre športovcov. Práce sa nebojí a verí, že ustane aj energetickú krízu.

„Tento biznis začal tak, že ja ako horolezec som potreboval pri výkone dopĺňať energiu, a tak som konzumoval rôzne štandardné tyčinky a keksíky. Postupne som si však vytvoril žalúdočné problémy, a tak som prehodnotil spôsob stravovania a začal som si potraviny na túry vyrábať sám,“ povedal Martin.

S pečením tyčiniek začal doma v kuchyni na obyčajných nástrojoch. „Keď som zničil tretí mixér, už som si kúpil profesionálny. Počas lezení som tyčinky ponúkal kolegom horolezcom Tým sa to tak zapáčilo, že žiadali, aby som aj im upiekol jeden plech,“ hovorí s úsmevom.

Martin bol kedysi zamestnancom, dnes už desať rokov podniká. Na začiatku minul všetky úspory, a dokonca sa aj zadlžil.

„Tento projekt začal na seba zarábať zhruba po dvoch rokoch fungovania. V skromných podmienkach sme mohli prijať prvého zamestnanca. Prvá objednávka prišla po asi mesiaci a bola to radosť asi ako na Vianoce,“ loví v pamäti. 

V reportáži v hornej časti článku sa okrem iného dozviete aj to, ako sa popasoval s pandémiou a čo dramatické sa mu stalo počas lezenia.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti