V Košiciach zložil sľub poslanec, známy svojimi opileckými eskapádami. Tvrdí, že to už je minulosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skladali poslanecké sľuby, no napätie sa dalo krájať. Niektorí si odmietli podať ruky, iní nastúpili do funkcií po alkoholických excesoch. V Košiciach si včera novozvolení poslanci prevzali mandáty.

Rektori, klerici, či bývalý prezident krajiny Rudolf Schuster. Takíto hostia prišli na ustanovujúce zastupiteľstvo v druhom najväčšom slovenskom meste.

Primátor si pre mesto vraj želá viac peňazí zhora. „Aby vláda viac vnímala mestá a obce. S kompetenciami, ktoré nám každodenne pridáva, jednoducho idú aj peniaze. A tie neprichádzajú,“ hovorí primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Sľub zložilo 41 mestských poslancov. A ako to býva, nezaobišlo sa to bez kuriozít.

Prečítajte si tiež:

​Doterajší starosta jednej z košických mestských častí a neúspešný kandidát na primátora si so staronovou hlavou mesta pri skladaní sľubu ani nepodal ruky. „Ruka sa podáva na znak spolupráce a ja si neviem predstaviť spoluprácu s týmto pánom primátorom,“ vysvetlil Jozef Karabin.

O najväčší rozruch sa ale postaral iný poslanec. Druhú noc po voľbách ho v centre mesta zachytili kamery pri močení. V zjavne podnapitom stave dokonca oslovoval ženy na ulici. A nebol to jeho prvý exces. Pred časom ho nafotili, ako spal na chodníku a nafilmovali, ako počas dňa močil na parkovisku.

„Som dnes urobil hrubú čiaru a budem sa snažiť tak reprezentovať mesto Košice, aby moji voliči neľutovali svoj hlas,“ dušoval sa v piatok Michal Djordjevič.

Jeho správaním sa už zaoberá etická komisia, viac sa vraj urobiť nedá. Djordjevič tvrdí, že sa polepší a pomohol mu vraj aj Braňo Mojsej, ktorý teraz radí ľuďom so závislosťami. „Rozhovor s pánom Mojsejom mi dal viac ako desať sedení s odborníkmi,“ vyhlásil mestský poslanec.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.