Dráčik reaguje. Legu aj Albi posiela odkaz

Predajňa hračkárstva Dráčik
Predajňa hračkárstva Dráčik Zdroj: TVNOVINY.sk

Dráčik reaguje. Lepšie povedané jeho majiteľ Dušan Víglaský zverejnil reakciu na stránke hračkárstva ohľadom medializovaných informácií. Jeho výroky sa nepáčili ani výrobcom hračiek Lego a Albi. Aj im Víglaský posiela odkaz.

Idete si nakúpiť hráčky a namiesto toho si ako hlavnú informáciu na stránke prečítate kontroverzné vyjadrenia na celospoločenské témy. V takomto móde funguje už niekoľko mesiacov hračkárstvo Dráčik. Autorom textov je majiteľ Dušan Víglaský.

Zákazníci si tak mohli prečítať odkazy, ktoré popierajú očkovanie, nesúhlasia s obrannou dohodou s USA či komentujú vojnu na Ukrajine. Nedávno pribudol aj komentár, ktorý bol namierený proti LGBTI+ komunite.

Tieto tvrdenia však majiteľ hračkárstva odmieta. Vraj neuráža homosexuálov, nepriamo nepodporuje inváziu na Ukrajine a nespochybňuje covid.

„Tu uvediem len jedno klamstvo z tisíc. Očkovanie je sloboda. Firma Pfizer sama priznala, že vakcíny neboli testované na zabránenie prenosu vírusu. Zato však vytvárajú hromadu vedľajších účinkov, ktoré boli utajované,“ napísal vo svojom stanovisku.

Prečítajte si tiež:

​Lego a Albi sa ohradili

Pred pár dňami na situáciu zareagoval jeden z najväčších dodávateľov Dráčika, nadnárodná spoločnosť Lego.

„Boli sme sklamaní, keď sme videli komunikáciu na webe Dráčik, a pozastavili sme propagačnú inzerciu, zatiaľ čo situáciu preskúmavame,“ napísala spoločnosť na sociálnej sieti.

Teraz sa pridal ďalší výrobca a dodávateľ hračiek spoločnosť ALBI.  

„S názormi pána Víglaského nesúhlasíme a dištancujeme sa od nich. Medzi naše firemné hodnoty patria okrem iných tolerancia a rovnoprávnosť,“ uviedla pre TVNOVINY.sk marketingová špecialistka ALBI Ivana Šulganová.

Zároveň dodala, že radosť je potrebné prinášať všetkým bez ohľadu na pohlavie, vek, sexuálnu orientáciu alebo politickú príslušnosť.

Či spoločnosť urobí aj nejaké kroky v oblasti obchodného partnerstva, je otázne.

„Ďalší postup je už internou záležitosťou našej firmy,“ podčiarkla Šulganová.

Prečítajte si tiež:

​Dráčik vracia úder

Aj pre týchto výrobcov má Víglaský odkaz.

„Dráčik má viac ako 100 dodávateľov a iba jeden poslal alibistickú odpoveď, že ruší reklamu na webe, ktorá ani nikdy neexistovala a tou firmou je Lego. Obchodní partneri ma kontaktovali iba z dôvodu podpory,“ reagoval majiteľ Dráčika.

„Firma Albi uviedla, podľa Sme, že Dráčik nie je tolerantný a rovnoprávny. Milé Albi, pošlite mi prosím v čom konkrétne. Ja to vaše vyjadrenie uverejním,“ dodal.

Na záver svojho stanoviska uviedol, že príspevky na stránke hračkárstva bude uverejňovať aj naďalej.

Názorom, ktoré prezentuje hračkárstvo, sa venuje aj občianska iniciatíva. Tá považuje prezentovaný obsah za nemorálny a snaží sa rôznymi spôsobmi vytvoriť tlak na výrobcov hračiek, aby s Dráčikom ukončili spoluprácu.

Na sociálnych sieťach sa objavila aj informácia, že prípadom sa zaoberá polícia. Prezídium však túto informáciu priamo nepotvrdilo, ale ani nevylúčilo.

„Polícia neustále preveruje všetky zistené alebo oznámené skutočnosti, ktoré by mohli mať charakter protiprávneho konania. V prípade zistenia a potvrdenia takýchto skutočností postupujeme podľa zákona. Polícia sa každým prípadom zaoberá individuálne. Ďalšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ uviedla hovorkyňa PPZ Karolína Barinková.

Pozrite si najnovší diel relácie Hoax týždňa s Matejom Prôčkom. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obchod

Dôležité udalosti