S pedofilom z Pezinka otehotnela, keď mala 15 rokov. Po siedmich rokoch žiada, aby muža zbavili rodičovských práv

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pred štyrmi rokmi sme si na internete zriadili profil jedenásťročného dievčaťa. Na detský účet prišli desiatky sexuálnych ponúk, medzi nimi aj z profilu s názvom Mámsafajn.

Keď sme muža za účtom upozornili, že mu píše len jedenásťročné dievča, neprekážalo mu to a navrhol stretnutie.

Polícia ho následne identifikovala, išlo o bývalého taxikára a kamionistu Mareka Saba z Pezinka. Muža sa nám niekoľkokrát podarilo aj zastihnúť. Tvrdil, že za správami nestojí on.

Prečítajte si tiež:

Zatiaľ čo polícia vyšetrovala, začali sme pátrať. Našli sme dievča, ktoré s ním otehotnelo, keď malo 15 rokov. Dnes spolu majú dieťa. „Vtedy som nevedela, ako reagovať. Bála som sa,“ povedalo nám.

Postupne sa nám ozývali aj ďalšie obete. „Ja som mala 14 rokov. On je zaťažený na panny a mladé baby,“ povedala jedna z nich.

„Možno ani štrnásť som nemala. Začala som k nemu chodiť a začal so mnou spávať,“ uviedla ďalšia z obetí. Iné dievča povedalo, že v čase ich stretnutí malo len 12 alebo 13 rokov.

Za zneužitie jedenásťročného dievčaťa Pezinčana v roku 2020 právoplatne odsúdili na tri roky podmienečne a päťročnú podmienku. To znamená, že ho stíhali na slobode.

Do väzby ho zobrali začiatkom roku 2021. Na ďalšom súde, pred pár mesiacmi, muža právoplatne odsúdili za sexuálne zneužívanie a detskú pornografiu na osem rokov a osem mesiacov za mrežami.

Ďalšie stretnutie na súde

O niekoľko mesiacov neskôr sme sa s Marekom Sabom stretli na súde opäť. Išlo o prípad, kedy s ním v pätnástich rokoch otehotnelo dievča a dnes s ním má sedemročnú dcéru. Žiada, aby bol zbavený akýkoľvek rodičovských práv.

Vzťah mali od jej trinástich rokov. Na začiatku si písali. Neskôr si po ňu prišiel autom a zobral ju k sebe domov. Tam ju začal obchytkávať a mali prvý pohlavný styk.

Marek Sabo vzťah nepopiera. Tvrdí, že dodržal zákonnú hranicu pätnásť rokov.

Prečítajte si tiež:

​Súd mu dal zákaz styku a obmedzil rodičovské práva, tvrdí matka dieťaťa. Všetko si chce pozorne prečítať a nevylučuje, že sa proti rozsudku odvolá. 

Svojej dcére nechce klamať. „Najprv som nevedela, ako mám túto tému vôbec komunikovať. Potom som si nechala poradiť. Psychologička mi povedala, že dieťaťu netreba klamať. Netreba riešiť detaily. Je tam, kam chodia ľudia, keď robia zle, s tým, že sa tam idú napraviť,“ povedala mladá žena.

Viac sa dozviete v reportáži z Reflexu, ktorú nájdete vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.