Mesto upchávajú kamióny. Michalovčania sa v pondelky nevedia dostať do práce

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ľuďom v Michalovciach znepríjemňujú život kolóny kamiónov. Stáva sa, že ráno blokujú časť mesta a ľudia sa nevedia dostať do práce. Zápchy musí riešiť polícia.

Boli sme sa pozrieť na to, ako to pred colnicou v Michalovciach vyzerá ráno o pol šiestej. Na otvorenie čakali desiatky kamiónov a kolóna bola stále dlhšia a dlhšia.

Prečítajte si tiež:

Kolóny sa opakujú po dňoch voľna

Brány colnice dnes otvorili okolo pol šiestej. Dnu pustili asi 50 kamiónov, no rad pred colnicou zostal.

Zápchy sa opakujú vždy ráno po víkende alebo po dňoch voľna, kedy je colný úrad zatvorený. Colníci robia opatrenia, no situácia sa vždy opakuje.

„Pobočka colného úradu Michalovce vybaví v priemere 80 vozidiel denne,” priblížila hovorkyňa Colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová.

„V silách michalovských policajtov je jedine ručne riadiť cestnú premávku, aby bola ulica čo najskôr prejazdná,“ povedala Lenka Ivanová, krajská policajná hovorkyňa.

Vodiči musia čakať

Finančná správa odporúča, aby vodiči využívali aj iné colnice, ktoré sú otvorené aj počas víkendu. Vodiči ale tvrdia, že musia ísť na tie, ktoré majú v dokladoch.

„Všetky dokumenty mám v poriadku, ale nestihnú ma dnes vybaviť. Vraj až zajtra, tak musím čakať,“ povedal vodič kamiónu. Rovnaký scenár nestretol len jeho.

Prečítajte si tiež:

Miestni si myslia, že najrozumnejšie by bolo colnicu preložiť niekam, kde by nával kamiónov nespôsoboval podobné ťažkosti.

Väčšina kamiónov smeruje na Ukrajinu. Vezú tam tovar rôzneho druhu. Na preclenie čakajú aj kamióny, ktoré kúpili v európskej únii a chcú ich vyviezť za hranice.

Viac sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti