Autentické video z Prievozskej: Hasič po explózii padol na zem. Poklopy tam lietali až do dvojmetrovej výšky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Prievozskej ulici v Bratislave bolo v pondelok (14.11.) po 17.30 h. počuť viacero explózií, ktoré sa ozvali z podzemia. Podľa očitých svedkov následne vystrelilo niekoľko kanalizačných poklopov do vzduchu. Na mieste zasahuje množstvo hasičov a policajtov a ulice v okolí biznis-centra, pod ktorým malo k výbuchu dôjsť, uzavreli.

Na mieste bola nameraná vysoká koncentrácia oxidu uhličitého. Zasahujúci hasiči vykonávajú prieskum oblasti,“ informovalo prezídium Hasičského a záchranného zboru. Plynári na priľahlej ceste a chodníkoch vŕtali odvetrávacie vrty, aby plyn nešiel do budovy.

Podarilo sa nám zohnať autentické video, na ktorom je takýto výbuch počuť a následne je vidieť, ako jeden z hasičov spadne na zem. Pozrieť si ho môžete vyššie.

Poklop vo výške dvoch metrov

„Odchádzala som z práce a nachádzala som sa asi meter a pol od prvého kanála, ktorý vybuchol. Našťastie som sa zastavila pri výklade s kvetmi, keby som sa tam neobzerala, tak ma to určite zasiahne. Videla som poklop, ktorý vystrelil do výšky asi dva metre, strašný dym a neznesiteľný zápach,“ opisuje incident žena, ktorá upozornila záchranné zložky.

Zápach bolo podľa jej slov cítiť na celej ulici. Tvrdí, že jej najprv napadlo, že cíti plyn. 

„V prvom rade som sa schovala, pretože som sa zľakla. Potom som hneď zavolala na 112, čo bola pre nich úvodná informácia, že sa tam niečo takéto deje. Rýchlo tam poslali hliadky,“ pokračuje. Dodala, že hasiči aj policajti na miesto dorazili veľmi rýchlo, približne do piatich minút.

Po prvom výbuchu počula asi o minútu ďalší a následne ďalší. Keď prišli na miesto záchranné zložky, počula aj štvrtý výbuch. Niektorí svedkovia hovoria až o piatich výbuchoch.

​„Všetky ulice už boli zablokované, držali nás tam, nechceli nás pre istotu pustiť na žiadnu stranu, keďže kanály boli všade naokolo. Musela som čakať, kedy mi dovolia ísť ďalej,“ uzatvára svedkyňa.

Celý rozhovor so svedkyňou si môžete pozrieť tu:

Zasahujúci hasič nám povedal, že pravdepodobne ide o požiar v podzemí. 

Policajti informovali, že na mieste usmerňujú premávku a asistujú pri evakuácii osôb z blízkeho biznis-centra. „K zraneniu osôb doposiaľ v súvislosti s touto udalosťou nedošlo, o prípadných ďalších obmedzeniach budeme verejnosť informovať,“ uviedla polícia.

V Bratislave je prerušená premávka viacerých spojov mestskej hromadnej dopravy  Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

„Od 18.10 h je prerušená premávka trolejbusov liniek 42, 71, 72 a autobusov linky 70 na Prievozskej obojsmerne v úseku Miletičova - Bajkalská," priblížil DPB.

Uvedené trolejbusové linky z Cintorína Vrakuňa a Čiližskej boli v smere mesto postupne zastavené.

Na príkaz polície prerušili aj premávku trolejbusov na Miletičovej obojsmerne v úseku Prievozská – Trenčianska. Niektoré linky preto odklonili.

Všetky detaily o odklone uvedených liniek nájdu cestujúci na webe dopravného podniku.

Na mieste bol aj redaktor TV Markíza Oto Váhovský, pozrite si jeho živý vstup z Televíznych novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.