Razia na úrade v bratislavskom Novom Meste: NAKA zadržala Rudolfa Kusého

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Národná kriminálna agentúra zasahovala v stredu na miestnom úrade v bratislavskom Novom Meste. Akcia s názvom Development bola zameraná na korupciu. V tejto súvislosti elitní vyšetrovatelia podľa polície zadržali tri osoby, medzi nimi aj Rudolfa Kusého, neúspešného kandidáta na primátora Bratislavy a dosluhujúceho starostu mestskej časti Nové Mesto.

„Aktuálne prebiehajú prvotné procesné úkony za účelom riadneho zadokumentovania trestnej činnosti,“ uviedla polícia s tým, že bližšie informácie v tej chvíli nemôže poskytnúť.

K prípadu sa vyjadrila aj Generálna prokuratúra SR. „Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nebude Úrad špeciálnej prokuratúry poskytovať žiadne bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania,“ uviedol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Ako prvý o akcii informovali portál startitup.sk.

Nedávne komunálne voľby v bratislavskom Novom Meste vyhral Matúš Čupka, kandidát koalície Team Bratislava, Progresívne Slovensko a SaS. Úrad si má prevziať 28. novembra. Rudolf Kusý na pozíciu tento rok nekandidoval. Rozhodol sa totiž uchádzať o post primátora Bratislavy. Vo voľbách ho ale porazil Matúš Vallo.

Po voľbách začala polícia preverovať financovanie volebnej kampane neúspešného kandidáta na primátora Bratislavy. Potvrdil to minulý týždeň (11.11.) policajný prezident Štefan Hamran.

Najväčšie otázniky vyvoláva 80-tisícová čiastka, ktorú mal Kusý údajne získať od strany KDH. S týmto prípadom však razia NAKA nesúvisí.

Nezadržali ho prvýkrát

Rudolfa Kusého už polícia zadržala aj pred dvoma rokmi. Starostu trestne stíhali za údajné blokovanie stavebných povolení pre veľké developerské projekty. Obvinenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa napokon Rudolfovi Kusému zrušili.

Prečítajte si tiež:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti