Autoprotest Smeru-SD. Fica mrzí, že 17. novembra nemôžu Slováci oslavovať demokraciu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Bratislave o 14.00 h odštartoval autoprotest, ktorý organizuje strana Smer-SD, zúčastnilo sa viac ako 200 áut. Protest smeroval mestom k Prezidentskému palácu a Úradu vlády SR. 

Autoprotestom chce strana podľa slov jej lídra Roberta Fica pripomenúť vládnemu kabinetu a hlave štátu Zuzane Čaputovej, že tu sú a že krajina nie je v poriadku. Hovorí o rozvrate verejných financií či právneho štátu a marení referend.

V súvislosti s verejnými zhromaždeniami, ktoré sa v hlavnom meste konajú 17. novembra, upozorňovala polícia na možné významné obmedzenia v cestnej premávke. Týkať sa majú širšieho centra Bratislavy.

Odporúčajú, aby sa ľudia vyhli sa najmä Hodžovmu námestiu, Kamennému námestiu, Špitálskej ulici, Štúrovej ulici a Šafárikovmu námestiu.

Demokracia dostala na frak, tvrdí Fico

Robert Fico pred začatím protestu zablahoželal Slovákom k štátnemu sviatku. Mrzí ho však, že aktuálne nemôžu na Slovensku oslavovať demokraciu a slobodu. Poukázal pritom na aktuálnu situáciu v krajine.

„Ak sa pozrieme na vývoj za posledné dva roky, demokracia, sloboda, právny štát, sociálny štát dostali neuveriteľne na frak. Neostáva nám nič iné, ako varovať vládu a prezidentku a ratovať Slovensko, ktoré sa dostalo do zlej situácie," povedal šéf Smeru-SD.

Opozičný Smer-SD mal počas dňa snem. Jeho témou bol predvolebný rok 2023. Personálne voľby strana neplánuje.

Smer-SD má realistickú ambíciu vyhrať najbližšie parlamentné voľby, či už predčasné alebo v riadnom termíne v roku 2024, vyhlásil na sneme Fico.

Prečítajte si tiež:

​Deklaroval, že Smer-SD bude naďalej tvrdou konštruktívnou opozíciou a v rámci predvolebnej práce sa bude rovnocenne venovať agendám slobody, demokracie, právneho a sociálneho štátu.

Podčiarkol aj blížiace sa referendum o zmene Ústavy SR v súvislosti s predčasnými voľbami. Vyhlásil, že predčasné voľby sú nevyhnutnosť na záchranu Slovenska.

Protesty bez problémov

Narušenie verejného poriadku na viacerých podujatiach v Bratislave polícia nezaznamenala. Počas dňa však dve osoby obmedzila na osobnej slobode. Polícia situáciu aj naďalej monitoruje.

„Na osobnej slobode boli obmedzené dve osoby – v jednom prípade z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku na úseku zhromaždovacieho práva, v druhom prípade išlo o porušenie zákona o letectve (v súvislosti s použitím dronu). Obidve osoby boli s cieľom podania vysvetlenia predvedené na príslušné policajné oddelenie," uviedol hovorca.

Ozrejmil, že na verejný poriadok, bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v súvislosti s viacerými verejnými zhromaždeniami na území Bratislavy dohliadali policajti aj spolu s mestskou políciou.

Aj takto to vyzeralo na autoproteste, ktorý organizuje Smer-SD:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti