V aute sedeli dvaja bratia, náraz do stromu neprežili. Znalec priblížil, čo sa mohlo v osudný moment stať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Smrteľná dopravná nehoda sa stala v piatok (18. 11.) ráno v okrese Nové Zámky, medzi obcami Andovce a Zemné.

Osobné vozidlo zo zatiaľ nezistených príčin zišlo z vozovky, kde narazilo do stromu, informujú hasiči na sociálnej sieti.

V aute sa v čase nehody nachádzali dvaja bratia, ktorí svojim zraneniam na mieste podľahli. Vodič mal 31 rokov, jeho mladší brat mal 21 rokov.

„Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Nových Zámkov, ktorí vyslobodili osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia,“ dodáva hasičský zbor.

Na ceste k zubárovi

Do cieľa im chýbal kúsok. V pravotočivej zákrute vošla posádka auta najskôr do protismeru. Pri pokuse o vrátenie sa do svojho pruhu sa to skončilo najhoršie ako mohlo. Narazením do stromu.  

Prečo to stočil zatiaľ nie je vysvetliteľné, či išlo nejaké auto v protismere alebo či sa zľakol. Proste vyšiel mimo vozovku konaním vodič,“ približuje súdny znalec z odboru dopravy Jozef Veverka.

V aute sedeli dvaja bratia z Pozby. Mladíci išli podľa našich informácií k zubárovi do Zemného, ktoré je odtiaľto vzdialené päť kilometrov.  

Podľa znalca z odboru dopravy rýchlosť pred nárazom nebola veľmi veľká. „To nebola rýchlosť, že 150. Pravdepodobne bola vyššia ako povolená, ale nebola extrémne vysoká,“ tvrdí Veverka.

Stopy na ceste vyvracajú aj to, že by vodič vykonal vyhýbací manéver. „Tam nie sú stopy po náhlom natočení riadenia, po prudkom brzdení. To sú stopy po tom, keď vodič sa snaží korigovať smer jazdy natočením riadenia, ale nebola to nejaká náhla zmena smeru jazdy,“ opisuje znalec.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti