Tomáš Matovič plánoval zavraždiť dvoch ľudí. Pred súdom sa priznal, za svoje konanie viní štát

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Syn nezvestného podnikateľa z Trnavy si v piatok (18.11.) vypočul svoj trest. Tomáš Matovič podľa súdu plánoval vraždu dvoch mužov, k čomu sa aj priznal.

Na otázku, prečo chcel dať zabiť dvoch ľudí, odpovedal: „Zlyhal štát!“

Takto reagoval na rozsudok, ktorým ho sudca poslal na deväť rokov za mreže. Zabiť chcel dať svojho bývalého advokáta, Juraja Almašiho a ešte jedného muža. Vraj mu roky ničili život.

Išlo zrejme o peniaze

Pôvodom sporov boli podľa všetkého peniaze, niekoľko miliónov z dedičstva po otcovi Tomáša Matoviča. Ten najprv zmizol a neskôr ho vyhlásili za mŕtveho.

Poškodený aj jeho splnomocnenec však tvrdia, že Tomáš Matovič plánoval nechať zavraždiť viacerých ľudí.

Advokát Juraj Almaši v odpovediach na naše otázky potvrdil, že na zozname boli aj jeho dcéry a nielen ony.

„Teraz sa viedlo trestné konanie pre skutok, ktorý bol začatý. Ak má poškodený za to, že by malo byť vedené aj pre iný skutok, nič mu nebráni v tom, aby podal trestné oznámenie. Musím len podotknúť, že samotná myšlienka spáchať trestný čin, nie je trestná, ani ako príprava,“ uviedol prokurátor.

Prečítajte si tiež:

S trestom je spokojný

Tomáš Matovič za zabitie dvoch mužov ponúkal odmeny v desiatkach tisícok eur za každého. Sudca ho odsúdil na deväťročný trest.

„My sme spokojní, vzhľadom na to, že sa môj klient od začiatku priznáva, úprimne to ľutuje. Preto sme aj pristúpili na dohodu o vine a treste,“ tvrdí obhajkyňa obvineného.

Súd uznal zníženú príčetnosť Tomáša Matoviča a nariadil jeho psychiatrické liečenie. Samotný poškodený hovorí, že aj Tomáš Matovič bol iba akousi obeťou. Na plánovanie vrážd ho naviedli ľudia v jeho okolí.

Viac v reportáži z Televíznych novín, ktorú si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.