Na prešovskej zastávke MHD zhorel autobus do tla, vodiča odviezla sanitka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Priamo v centre Prešova horel podvečer autobus mestskej hromadnej dopravy. Požiar pred divadlom na hodinu odstavil trolejbusovú dopravu. Vo vnútri bol vodič, ktorého odviezla sanitka, lebo sa nadýchal splodín.

"Zrejme sa snažil uhasiť oheň, takže ho odviezla sanitka na pozorovanie do nemocnice. Okrem toho sa pri požiari nikto nezranil a oheň sa podarilo rýchlo zlikvidovať," potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove

Výšku škody určí Dopravný podnik mesta Prešov po preskúmaní poškodených častí vozidla. Dopravný podnik zároveň predpokladá, že autobus vyradí z evidencie.

Ako ďalej približuje dopravný podnik na sociálnej sieti, linka číslo 41 začala horieť okolo 16.30 na zastávke Divadlo Jonáša Záborského. Oheň sa následne rozšíril do celého interiéru autobusu. Zlikvidovali ho až privolaní hasiči.

Šťastie v nešťastí bolo, že autobus ešte len začínal svoju jazdu, a preto sa v ňom nikto okrem vodiča nenachádzal. 

"Autobus Rošero First s číslom 390 bol zakúpený koncom roka 2014 ako nové vozidlo. Do premávky bol zaradený v prvej polovici roka 2015. Na vozidlách tohto typu sme doposiaľ neevidovali podobný incident ani poruchy. Autobus bol vybavený automatickým samohasiacim zariadením." napísal dopravný podnik na sociálnej sieti.

Zábery horiaceho autobusu si pozrite aj vo videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti