Po výrube stromov zostali na hroboch konáre. Vranovčania hovorili o vrchole neúcty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vranovčania našli na hroboch ihličie, konáre a zváľané veci. Vášne vyvolal príspevok na sociálnej sieti, kde miestni pridali vo štvrtok (17.11.) fotky cintorína. Od pondelka tam totiž rúbali stromy. Nestihli to však upratať.

V komentároch na sociálnej sieti ľudia neskrývali pohoršenie. Hovorili o vrchole neúcty k zomrelým aj pozostalým a pýtali sa, kto škody na pomníkoch uhradí.

Na to je paragraf. Zneuctenie pietneho miesta.

Konáre slúžili ako zábrana

Hoci pohľad na cintorín pripomína kalamitu, zábery zachytávajú to, čo ostalo po výrube stromov. Požiadali si oň vraj samotní nájomníci hrobových miest. Ihličie, živica aj korene im už dlhšie poškodzujú pomníky, mesto im preto vyhovelo.

Na mieste sme sa stretli s pracovníkom mestského úradu. Od siedmej rána pokračujú v prácach, ktoré v stredu už nestihli. Odrezané časti stromov odpratali a odfúkavali ihličie. 

Prečítajte si tiež:

Externá firma začala s výrubom v pondelok, v stredu malo byť všetko hotové. No pre pohreb museli prácu prerušiť, počas 17. novembra nepracovali, a preto ostali orezané časti a ihličie na hroboch dodnes.

Nemôže sa to v takomto teréne robiť hocijako, ale špeciálnou technikou. Konáre boli naukladané ako zábrana, tlmiaca podložka pre prípadný pád, aby sa nepoškodili pomníky.

Trestný čin by to bol, ak by došlo k nejakému zničeniu, poškodeniu alebo zneucteniu miesta posledného odpočinku, náhrobnej dosky, pomníka, čo si myslím, že v tomto prípade nie je,“ povedal advokát Patrik Benčík.

Dodal však, že ak by miestni neskôr zistili, že sa pomníky poškodili, mohli by súdnou cestou žiadať náhradu škody.

Viac v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.