Súd nevzal Rudolfa Kusého do väzby, prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská nevzala exstarostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého do väzby. Politik bude stíhaný na slobode. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Neúspešný kandidát na primátora hlavného mesta je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Podľa vyšetrovateľa si mal vypýtať úplatok vo výške 150-tisíc eur a podľa našich zistení bol v tomto prípade nasadený aj policajný agent a odpočúvacie zariadenia.

Prečítajte si tiež:

 "Veľmi si vážim rozhodnutie súdu, ktorý veľmi podrobne bral do úvahy všetky informácie," vyhlásil Kusý krátko po prepustení na slobodu a zopakoval, že sa cíti byť nevinný. Viac sa k skutku pre prebiehajúce trestné stíhanie vyjadriť nechcel.

Prokurátor žiadal väzbu z kolúznych dôvodov. Zákon hovorí, že obvinený môže v takýchto prípadoch „pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie“. 

Takto v sobotu ráno Rudolfa Kusého priviezli z cely policajného zaistenia, v ktorej strávil tri noci, na súd do Pezinka:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti