Ako chodník v Hollywoode. Na stene slávy v Nitre pribudlo päť mien

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hollywoodske hviezdy majú svoj chodník, slovenské zasa stenu slávy. V sobotu na ňu pribudlo päť mien. Stalo sa tak počas Európskej noci divadiel. Stovky divadiel v Európe opäť pootvorili ľuďom dvere aj do zákulisia.

Ján Greššo či Eva Hlaváčová už majú meno vytesané do kameňa na stene Divadla Andreja Bagara v Nitre.

„Chceli sme nejakým spôsobom sprístupniť osobnosti, ktoré v tomto divadle pracovali a ktoré ho posúvali v jednotlivých dobách vpred,“ vysvetľuje riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy.

Na stene slávy je od dnes 61 mien. Scénograf Milan Ferenčák je tam už tiež. Práve v divadle v Nitre začínal aj s Jozefom Bendárikom. Na stene ešte pribudli herec Anton Živčic a in memoriam aj Zoltán Hlaváč.

Tento rok na Stene slávy pribudnú známe mená nitrianskeho divadla: Eva Hlaváčová, Zoltán Hlaváč in memoriam, Ján Greššo, Milan Ferenčík a Anton Živčic,“ uviedla projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

V Hlohovci potešili dospelých aj deti

Aj do budovy Empírového divadla v Hlohovci prichádzalo v sobotu viac ľudí ako obvykle. Hlohovčanov zaujali informácie o histórii tejto najstaršej unikátnej stavby na Slovensku, ktorá je zároveň národnou kultúrnou pamiatkou. 

Okrem rozprávky pridali aj šteklivú komédiu pre dospelých a po divadelnom predstavení rodičia povyťahovali mobily a zvečnili svoje deti s hercami v kostýmoch.       

Herecké nádeje v Prešove

V Prešove sa zapojilo do noci divadiel súkromné konzervatórium. V šiestich predstaveniach účinkovali študenti všetkých ročníkov.

Tretiaci z veselohry ešte nedokončili školu, no už teraz majú hlasné ovácie. Na riadnych divadelných doskách vedľa hereckých špičiek by chceli byť čo najskôr.

Asi po vyštudovaní konzervatória, ak by sa podarilo, bol by som rád,“ priznáva Pavol Jozafát Székely.

Pracovať s emóciami vedia, no najistejší sú si v tragédiách a rozprávkach. „Je ťažké rozosmiať diváka na komédii a dúfam, že sa nám to dnes aspoň troška podarilo,“ verí študentka Natália Gladišová.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti