Domáce

Nechutný biznis s mŕtvymi začala vyšetrovať polícia

Vymienanie rakiev
Zdroj: TV Markíza,

Z 320-eurovej truhly telo prehodia do lacnej rakvy.

Na mŕtveho chrobáka sa totiž nezahral generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Hneď ako videl našu reportáž o praktikách pohrebných služieb, vydal príkaz okamžite podozrenia preveriť. A ozvali sa aj diváci, ktorí nás upozornili nato, že truhly s nebohými vymieňajú aj v iných častiach Slovenska.

Pred pár dňami sme vám priniesli svedectvo tohto muža, ktorý hovorí o praktikách pohrebnej služby na Záhorí. Muž z prostredia pohrebných služieb tvrdí, že príbuzným predajú truhlu za 320 eur, ale po obrade prehodia telo do lacnejšej rakvy a spália v nej. To už pozostalí však nevidia.


Ako dôkaz nám poskytol aj video. Nebohý je uložený v truhle za niekoľko desiatok eur, no podľa priloženej popisky má ležať v rakve za 320 eur. Náš zdroj tvrdí, že pohrebáci dokážu jednu rakvu predať aj 8 krát, no v skutočnosti im stále stojí na sklade.

Ak by jednu rakvu naozaj predali za 320 eur 8 krát, získali by 2560 eur. Ak telá spaľujú v lacnej truhle, čistý zisk z tohto obchodu by mohol dosiahnuť takmer 2-tisíc eur. Majiteľ pohrebnej služby, ktorá mala muža pochovávať sa k podozreniam odmietol vyjadriť, no už čoskoro sa bude musieť.

A zdá sa, že nejde o ojedinelý prípad. Podobné podozrenie tu už bolo. Ozvali sa aj ďalší, ktorí tvrdia, že truhly vymieňajú aj vo viacerých častiach Slovenska. Ako dodáva náš zdroj celý systém takto vraj funguje dlhodobo.

ZÁHORIE/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.