Lekárski odborári o rokovaní s vládou: Nikam sme sa nepohli, zasekli sme sa na prvom bode

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lekárski odborári počas rokovania s vládou predstúpili pred novinárov. Uviedli, že sa zasekli hneď na prvom bode požiadaviek, teda financovaní nemocníc. Riešiť pritom mali podľa dohody už iba platy lekárov.

„Tri hodiny počúvame od ministra financií, že je problém v prvom bode. V tom žiadame poriadok vo financovaní nemocníc, zamedzenie zadlžovania a riešenia dlhu. Tri hodiny sa bavíme len o tejto požiadavke,“ priblížil šéf odborárov Peter Visolajský.

Tvrdí, že formulácie k prvému bodu, ktoré mali odkomunikované s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO), sú pre ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) nové.

Od 14.00 h. má rokovanie lekárskych odborárov s predstaviteľmi vlády pokračovať.

Na úrad vlády by sa mal vrátiť aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý z rokovania odišiel na zasadnutie Ústredného krízového štábu (ÚKŠ), kde riešia scenár fungovania nemocníc v prípade, ak lekári naplnia svoje výpovede.

„ÚKŠ zasadol na našu žiadosť, snažíme sa pripraviť aj na plán B. Avšak veríme, že ho nebudeme potrebovať. V tejto chvíli už pokračujeme na úrade vlády. V prípade potreby tam budú prizvaní aj ďalší ľudia z ministerstva zdravotníctva,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Prečítajte si tiež:

Naposledy rokovali odborári s vládou v stredu (16. 11.), k dohode nedošlo. Minister financií po rokovaní informoval o dodatočnej finálnej ponuke na zvýšenie platov lekárov v nemocniciach. Ponuku sú ochotní prijať, ak vláda zvýši koeficient za odpracované roky praxe všetkým lekárom.

Článok budeme aktualizovať.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti