Domáce

Internetový gigant v Bratislave? Môže priniesť až 4-tisíc pracovných miest

Amazon
Zdroj: TV Markíza,

Slovensko je späť v hre o obriu americkú investíciu.

Naznačil to developer distribučného centra najväčšieho internetového predajcu Amazon. Pre server IHNED.CZ povedal, že ak sa Američania nedohodnú s Čechmi, prídu do Bratislavy.

Amazon chce mať gigantické distribučné centrum hotové do Vianoc. Vybral si síce Brno, ale s tamojšími poslancami sa nevie dohodnúť na expresnom odklepnutí podmienok. Developer obratom vyhlásil, že pre Amazon má v zálohe prichystanú Bratislavu. V distribučnom centre má pracovať 2000 ľudí, ďalšie dve tisícky by v ňom mali nájsť sezónnu prácu.


Hlavné mesto, ale také pozemky, kde by mohlo stáť obrie distribučné a skladové centrum Amazonu, vo svojom vlastníctve nemá.Ľubomír Andrassy, šéfkancelár primátora Bratislavy: „Skôr je táto otázka na súkromných vlastníkov a na investorov, ktorí už majú vybudované logistické centrá, ktoré by vedeli poskytnúť tejto nadnárodnej spoločnosti."

Oblasť medzi Brnom a Bratislavou je pre veľký zásielkový predaj v Európe strategická. Kamióny vedia odtiaľ do 24 hodín rozviesť tovar do krajín s 250 miliónmi zákazníkov.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti