Televízia je o hrdinoch, príbehoch a momentoch, vraví generálny riaditeľ Markízy Settele. Dnes oslavujeme Svetový deň televízie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Televízie na celom svete oslavujú 21. novembra Svetový deň televízie. Dnešný dátum má pripomenúť, že televízia znamená oveľa viac ako len sledovanie.

Matthias Settele je už roky generálnym riaditeľom televízie Markíza. V roku 1991 však začínal na poste televízneho redaktora, čím si splnil detský sen.

„Počas môjho prvého vstupu mi nepovedali, že to bude naživo. Keď som sa to tesne predtým dozvedel, bol to obrovský stres. Avšak to, čo je naživo, je jedným z kľúčových elementov televízie,“ povedal Matthias Settele v Teleráne.

Prečítajte si tiež:

Jeden tím a jedna vášeň

Reportérsky mikrofón nahradil manažérskou stoličkou. Mnoho vecí sa zmenilo, no jedna ostala rovnaká, tvrdí. „Vždy hovoríme, že sme jeden tím a jedna vášeň. Na všetkých pozíciách potrebujeme vášeň pre televíziu,“ povedal v rannej šou generálny riaditeľ.

Aj samotná televízia je dnes podľa jeho slov iná. „Televízia sa mení. Máme živé prenosy, máme streaming, ako VOYO, máme online stránky, máme aplikácie. Stále to voláme televízia, ale je to v podstate video obsah. Je to oveľa komplexnejšie ako pred desiatimi alebo dvadsiatimi rokmi,“ konštatuje Matthias Settele.

Jedným dychom však dodáva, že je televízia stále o hrdinoch, príbehoch a momentoch.

Viac sa dozviete v rozhovore z Telerána, ktoré nájdete vo videu vyššie. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti