Veľký požiar na sídlisku Baničné v Ružomberku. Dvanásť ľudí z toho sedem detí prišlo o strechu nad hlavou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Veľký požiar na sídlisku Baničné v Ružomberku. Dvanásť ľudí z toho sedem detí prišlo v pondelok (21.11.) ráno o strechu nad hlavou. Požiar kompletne zničil horné podlažie a strechu rodinného domu. Dve rodiny prišli pred Vianocami takmer o všetko.  

Horieť začalo, keď vstávali a chystali sa do práce a školy. „Pani od zhora, akože manželka odchádzala do práce, ešte nebolo nič okolo piatej a medzitým do pol šiestej sa prihodil tento požiar,“ vysvetlil majiteľ domu Ľubomír Paulíny. 

Približne o 5.30 h zistili, že sa oheň šíri po celom vrchnom podlaží. Išlo to tak rýchlo, že obyvatelia ani nestihli utiecť dverami. ​Podľa svedkov bolo najhoršie sledovať, ako na balkóne kričia o pomoc a čakajú na záchranu tri dievčatá vo veku 12, 10 a 8 rokov. No hasiči zasiahli rýchlo. 

„Podarilo sa nám všetkých evakuovať do susedného domu“ informoval riaditeľ ružomberských hasičov Slávko Hreha. 

Prečítajte si tiež:

Plamene zachvátili poschodie, ktoré majiteľ už asi tri roky prenajíma rodine zo susednej obce Likavka. Ide o rodinu so štyrmi deťmi a starou mamou. Podľa majiteľa domu mali poschodie prenajaté do času, kým sa nepresťahujú do svojho. Dole žil syn majiteľa domu s manželkou a tromi deťmi.

Na dome akurát ukončovali osem rokov trvajúcu kompletnú rekonštrukciu. Obe rodiny, ktoré v dome bývali, budú potrebovať pomoc. Požiar im zničil prakticky všetky veci. Mesto Ružomberok a obec Likavka im teraz hľadajú náhradné bývanie, kúpili im potraviny, deťom aj školské potreby, ľudia už zbierajú oblečenie a chystať sa má aj finančná zbierka. Prečo horelo sa zatiaľ nevie.

Autentické zábery z veľkého požiaru si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti