Ústredný krízový štáb začal riešiť, ako to bude vyzerať v nemocniciach po výpovediach lekárov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na ministerstve zdravotníctva sa v pondelok (21.11.) začalo zasadnutie Ústredného krízového štábu (ÚKŠ). Ten riešil, ako bude vyzerať zdravotníctvo a chod nemocníc, ak sa lekári s vládou nedohodnú na vyšších platoch a naplnia avizované výpovede.

Na zasadnutie ÚKŠ prišiel aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. „Snažíme sa v prípade nedohody pripraviť na tzv. plán B. Verím, že ďalšie zasadnutie nebude nutné,“ skonštatoval.

Pripomenul, že na úrade vlády v pondelok pokračujú ďalšie rokovania s odborármi za účasti ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). V prípade potreby budú prizvaní zástupcovia rezortu zdravotníctva, aby mohlo v krátkej dobe prísť k podpisu memoranda a neboli potrebné ďalšie kroky.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) deklaroval, že v prípade potreby je pripravený zvolať ďalšie zasadnutie Ústredného krízového štábu.

Premiér Eduard Heger na pondelňajšom stretnutí na úrade vlády chýba, nachádza na pracovnej návšteve v Holandsku.

Prečítajte si tiež:

​Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2 100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme.

Trvajú na splnení ôsmich požiadaviek, ktoré navrhli na zlepšenie situácie v sektore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti